Adam Foltán (2000)

Žiarsky odchovanec Adam Foltán prestúpil do Dukly z českého tímu Topforex, kde strávil prvé dve sezóny dvadsatrojkárskej kariéry. Veľký juniorský talent, víťaz Slovenského pohára juniorov, dokázal v juniorskej kategórii obsadiť 21. a 23.miesto na Majstrovstvách Európy. Pri prestupe k mužom sa nedokázal okamžite presadiť a využiť svoj potenciál, no talent preukázal dokončením ťažkých pretekov na Majstrovstvách sveta už v prvom roku dvadsaťtrojkárskej kategórie.

Po nie úplne úspešných dvoch mužských sezónach však ihneď po prestupe do Dukly ukázal svoj obrovský potenciál najmä pekným štvrtým miestom v etape na ťažkých etapových pretekoch Okolo Rodosu, či šiestym miestom na pretekoch ČP Brno-V. Bíteš-Brno, ktorými zároveň dosiahol svoj doterajší najlepší mužský výsledok.

Adam je univerzálny pretekár klasikárskeho typu so solídnou koncovkou. Vysoko inteligentný pretekár má obrovské predpoklady k dobrému rastu a kvalitným výsledkom. Adam je i solídnym časovkárom a v jeho posledných dvoch sezónach U23 si od neho veľa sľubujeme.

ROK 2021

4. miesto v 3. etape Okolo Rhodosu

6. miesto ČP Brno-Velká Bíteš