Adam Foltán (2000)

Žiarsky odchovanec Adam Foltán prestúpil do Dukly z českého tímu Topforex, kde strávil prvé dve sezóny dvadsatrojkárskej kariéry. Veľký juniorský talent po nie úplne úspešných dvoch mužských sezónach ihneď po prestupe do Dukly ukázal svoj obrovský potenciál.

Po príchode do Dukly musel zmeniť výrazne všetky dovtedy zaužívané postupy. Dostalo sa mu výrazného pretekového zaťaženie, keď z predchádzajúcich 23 pretekových dní skočil na úžasných 67 dní, čo je 4. najväčší počet štartov pretekára U23 na svete. Má obrovský fyzický potenciál, avšak ešte stále bojuje s veľkým kolísaním formy. Spolu s Lukášom Kubišom a Pavlom Rovderom tvorí dôležitú kostru reprezentácie U23, čo ukázali aj na Ncupoch a dvadsaťtrojkárskej Tour de France – Tour de l’Avenire.

Počas sezóny dosiahol dobré výsledky práve v etapách, 4. miesto na Tour of Rhodos, 5. miesto na Okolo Bulharska, 6. miesto na GP Chantal Biya i v celkovom poradí a tesnú stratu a dve druhé miesta v šprintérskej súťaži na jednotke Belgrade-Banja Luka a Okolo Guadeloupe.

Adam je univerzálny pretekár klasikárskeho typu so solídnou koncovkou. Vysoko inteligentný pretekár má obrovské predpoklady k dobrému rastu a kvalitným výsledkom. Adam je i solídnym časovkárom a v jeho poslednej sezóne U23 si od neho veľa sľubujeme.

ROK 2021

4. miesto v 3. etape Okolo Rhodosu, UCI 2.2

5. miesto Tour of Bulgaria, UCI 2.2

6. miesto ČP Brno-Velká Bíteš

4.miesto Majstrovstvá SR U23, ITT

6.miesto celkového poradia a 3.miesto vo vrchárskej súťaži Grand Prix Chantal Biya, UCI 2.2

2. miesto v šprintérskej súťaži Tour de la Guadeloupe, UCI 2.2