AJ V DROZDOVE SI MARTIN HARING VIEDOL VÍŤAZNE, BELLAN PIATY

S rovnakým scenárom ako predošlý víkend, pokračovalo v Drozdove 2. kolo Slovenského pohára v MTB XCO. Víťazstvo v elitnej kategórii mužov si znova vybojoval Martin Haring (Dukla Banská Bystrica), medzi ženami tentokrát víťazila ostrieľaná Janka Keseg Števková (Outsiterz).

Aj v Drozdove bolo najťažším súperom horúce počasie. Chuť na víťazstvo v sebe nezaprel Matej Ulík, ktorý tentokrát zvádzal súboje s Martinom Haringom až do posledného kola. Na cieľovej páske všetci s napätím čakali, kto sa z technickej lesnej pasáže objaví ako prvý. Súboje spomínaných jazdcov urobili doslova dieru vo výsledkoch, keď tretiemu Jakubovi Jenčušovi nadelili rozdiel vyše 5 minút. Juraj Bellan sa vo výsledkoch posunul o pár miest vyššie a cieľovú pásku preťal na 5. mieste.

 

„Od prvého kola sme sa s Maťom Ulíkom osamostatnili na špici, a navzájom sa oťukávali, ale nedokázali rozdeliť. Rozhodujúce miesto bolo na najvyššom bode okruhu, asi v polovici. Kto tam vošiel prvý, mal výhodu, lebo až na pásku bol problém ho obehnúť. Ja som to skúsil v poslednom kole na tomto mieste, a vyšlo mi to. Poklona a vďka autorom rtate, radosť sledovať ich progres rok čo rok,“ priblížil priebeh pretekov Martin Haring.

Foto: ŠK Topoľčianky a Ján Melicher