BELLAN VÍŤAZOM MEDZINÁRODNÉHO „BIKE ATTACKU“, VLČÁK ŠTVRTÝ

Na okruh Slovakiaring sa v sobotu, 31.3.2018 konali hneď dve medzinárodné podujatia, a tak tím bojoval na dvoch frontoch. Triumf prvého z nich, pretekov „Bike Attack 100,“ si v špurte vybojoval Juraj Bellan. Martin Vlčák skončil na 4.mieste.

Keďže na jednorazovke V4, zaradenej do kategórie UCI 1.2 sa môžu zúčastniť len šesťčlenné tímy, mladí pretekári U23 si zasúťažili na úvodných otváracích pretekoch na Slovakiaringu. Pôvodne sa slovenské otvorenie sezóny malo konať 18.marca, týždeň pred českým Hlohovcom, no dátum bol zmenený kvôli nepriaznivému počasiu, zime a snehu, ktorá dlho sužuje celú Európu.  Keďže ihneď po dojazde pretekov finišovala na ringu V4 ka, bol to sviatok cyklistiky na úvod sezóny.

Pretekárov privítalo chladné a veľmi veterné počasie. Od samého začiatku sa pretekalo zostra. Od štartu zaútočil Vlčák a  vo dvojici sa vzdialili pelotónu. V treťom zo sedemnástich okruhov zaútočili Varhaňovský, Meliš, Foltán, Bellan s Čechom Čerom a doskočili vedúcu dvojicu. Postupne však odpadol aj Meliš aj Foltán a vpredu tak zostala pätica, ktorá vzorne spolupracovala. Pre defekt v závere vypadol Varhaňovský a vpredu zostala dvojička Bellan a Čech Buksa, ktorá si to rozdala o víťazstvo. Zvíťazil Juraj Bellan. V súboji o tretie miesto podľahol Martin Vlčák Čechovi Čerovi. Meliš skončil 10. a Foltán 15. Martin Fraňo, ktorý na výkon mladíkov dozeral zo sedla bicykla, obsadil 23.miesto.

„Bike Atack je fajn akcia na začiatok roka. Možno trošku nešťastný dátum, predsa len veľkonočné sviatky a zároveň preteky V4, no akcia bola z pôvodného termínu preložená pre zlé počasie. Ring je fantastický okruh, výborný asfalt, určite sa stane tradíciou ako otváracie podujatie sezóny pre všetkých, podobne ako Hlohovec. Len pre zaujímavosť, napr. Jakub Varhaňovský dosiahol zhodný watový priemer na oboch podujatiach v rovnakej dĺžke pretekov. Ring je skôr náročnejší pre veľmi silný vietor. Šli sme z plného tréningu, využívame sviatky a voľno zo škôl naplno. Je fajn si zapretekať,  trošku zdokonaliť jazdu vo vetre a v závere povzbudiť našich eliťákov v dojazde V4ky,“ zhodnotil podujatie Martin Fraňo.