CYKLISTI DUKLY PODPORILI ÚČASŤOU 5. ROČNÍK PROJEKTU MAJSTROVSTIEV OZBROJENÝCH SÍL V MTB

13. septembra 2016   Jozef Palčák, Maroš Kováč, Martin Haring

Aj cyklistická časť VŠC Dukla prišla do spriateleného vojenského útvaru Lešť na piaty ročník podujatia MTB. Okrem lídrov Kováča, Haringa a Palčáka sa predstavili v netradičnej úlohe pretekárov aj manažér – tajomník cyklistov Mišo Szalma a mechanik Vlado Mikuš.

Ten síce až do poslednej minúty pred štartom športovo pomáhal inému účastníkovi pretekov pri oprave bicykla a nitovaní reťaze, jeho cit a zmysel pre pomoc a fair play sa nezaprel, no potom sa okamžite pustil do boja s ďalšou stovkou účastníkov z rôznych vojenských, policajných a hasičských útvarov na peknom okruhu vojenského cvičiska v Lešti.

„Keď som sa od nášho dobrého priateľa Heňa Stuhla, autora trate dozvedel o tejto akcii, boli sme okamžite rozhodnutí prísť sa ukázať na armádnom podujatí. S vojenským útvarom Lešť má VŠC Dukla dobré vzťahy, pretekári si prišli zapretekať v atraktívnom prostredí cvičiska lemovaného bojovou technikou. Na štarte stála aj partia chalanov, ktorá sa bežne stará o náš cyklistický tím zo zákulisia, manažér – tajomník Mišo Szalma, informatik Miro Marko, mechanik Vlado Mikuš a mňa zastavila pred možnosťou štartu len technická porucha tesne pred štartom. Trať bola pekná, ďakujeme organizátorom za pekné podujatie“ povedal na margo netradičných pretekov pre našich cyklistov tréner Martin Fraňo.

V samotných pretekoch sa okamžiteujala vedenia trojica Kováč, Palčák a Haring a spoločne získala veľký náskok, ktorý v cieli viedol k stanoveniu nového traťového rekordu. Celkovým víťazom sa stal Maroš Kováč, ktorý v záverečnom zjazde tesne pred cieľom lišiacky prekabátil dvojicu Palčák a Haring. Jozef Palčák sa stal víťazom kategórie A, celkovo skončil druhý a Martin Haring na treťom mieste, celkovo druhý v B-čku.

„Počas pretekov sme si nič nedarovali, no nikomu sa nedarilo vzdialiť sa na väčsiu vzdialenosť. Hary nám dával veľký kartáč v strmých stúpaniach, no udržali sme sa a v závere som získal malý náskok aj vďaka svojim skúsenostiam a tesne som vyhral, no určite to zadarmo nebolo, musel som ísť totálnu podlahu. Bol to zároveň fajn tréning a oprášenie techniky“ povedal v cieli pri dobrom obede Maroš Kováč s úsmevom pri disciplíne, kde v mladosti začínal a získal v minulosti i titul Majstra Slovenska.