CYKLOKROS: MARTIN HARING ODCESTOVAL NA MAJTROVSTVÁ EURÓPY

Na základe doterajších výsledkov na medzinárodnej scéne schválila komisia cyklokrosu návrh nominácie reprezentačného trénera Róberta Glajzu na ME v cyklokrose holandskom Rosmalene. Medzi päticou nominovaných Slovákov nebude chýbať ani skúsený slovenský jazdec, šesťnásbný majster SR v cyklokrose, Martin Haring. Ten plynule presedlal z horského bicykla na cyklokrosový. 

„Dokázali sme nájsť výhodné letenky len do štyridsať kilometrov vzdialeného Eindhovenu, preto všetci nominovaní pretekári pôdu na ME letecky. Materiál s mechanikmi prevezieme zväzovým autom. Zabezpečili sme aj výborné ubytovanie len dva kilometre od trate. Pretekári budú mať vytvorené všetky podmienky na to, aby mohli podať optimálny výkon“ povedal reprezentačný tréner a vedúci výpravy Róbert Glajza.

„Nomináciu naozaj tých najlepších sme urobili na základe doterajších medzinárodných výsledkov. Je možno trochu užšia, no na ME sa naozaj nejde za odmenu, najmä keď nie je za rohom. Účasť si treba vybojovať medzinárodnými UCI výsledkami. Na doterajších podujatiach sa jednoznačne zúžila naša nominácia. Na ME nejdeme s veľkými očami, v súčasnosti nemáme hviezdu ako v minulosti v podobe Petra Sagana, či Róberta Gavendu. Martin Haring vie prekkvapiť, keď mu sadne deň. Je skúsený a dokáže zabojovať o výsledok. v prvej 25,“ v skratke povedal k nominácii predseda cyklokrosovej komisie Martin Fraňo a dodal: “cyklokrosový kolotoč po ME pokračuje pretekmi UCI C2 v Košiciach, po ktorých budeme finalizovať nomináciu na ďalšie vrcholné podujatie CDM v Tábore. Tam sme sa zhodli, že dáme šancu,  ako každý rok, širšiemu okruhu kandidátov na reprezentačný dres, aby sme im dali priestor ukázať sa na vrcholnom podujatí a prípadne preukázať výsledkom nomináciu na MS. V širšom sledovaní sú ďalší dvadsaťrojkári, ženy, a najmä juniori, kde je za dvojicou Jenčuš, Hollý zhruba štvorica vyrovnaných pretekárov. Všetci dostanú šancu na CDM pretekoch svetového pohára v Tábore, ktorý bude práve ostrou previerkou pre širší okruh kandidátov na reprezentačný dres vo všetkých kategóriách.“

 

Nominácia na ME:

Vedúci výpravy: Róbert Glajza

Mechanici: Branislav Kacina, Milan Barényi

Muži elite: Ondrej Glajza (TJ Auto Škoda M. Boleslav), Martin Haring (Dukla B.Bystrica)

Muži U23: Matej Ulík (Expres CZ- Scott team Kolín)

Juniori: Jakub Jenčuš (PROefekt Košice), Samuel Hollý (CKM Poprad)

Masters: Milan Barényi (TREK KCK Oslany), Branislav Kacina (Climber Sport team)