Dávid Kaško (1997)

4.muž časovky domáceho šampionátu v cestnej cyklistike a 10.muž pretekov MSR v sezóne 2022 prišiel do Dukly uprostred sezóny 2022. Solídne výsledky na domácej pôde mu zabezpečili nomináciu na ME. Dávid je inteligentný pretekár s výbornými tempárskymi vlastnosťami, ktoré ho predurčujú do únikov a časoviek.

Dávid už v minulosti dokázal zažiariť na domácej pôde, keď v roku 2019 získal na spoločnom šampionáte v Trnave striebornú medailu v pretekoch U23, v časovke obsadil 6. priečku.

Sezóna 2023 bola prvá v profesionálnych podmienkach, kedy sa mohol naplno venovať iba športu. Príkladne sa snažil od začiatku sezóny v príprave i plnení si povinností. Zameral sa zvýšenou mierou v príprave na časovku, absolvoval časovkárske tréningy už vo februári na sústredení v Španielsku. Strávil na časovkárskom bicykli niekoľkonásobne viac času ako v minulosti.

V apríli a júni bojoval s chorobami dýchacieho aparátu, čo sa spolu s nešťastným pádom týždeň pred MSR podpísalo i na jeho jeho výsledkoch na tomto podujatí. I tak sa však dokázal nominovať na majstrovstvá Európy, kde ho pre limit stiahli až v závere pretekov.

ROK 2023

8.miesto ITT MSR elite (2023)

ROK 2022

4.miesto Majstrovstvá SR v cestnej cyklistike, ITT

10.miesto Majstrovstvá SR v cestnej cyklistike, preteky