DUKLÁCI PODPORILI TALENTOVANÉHO KADETA

Výťažok z dobrovoľného príspevku za medovníčky, ktoré pred Vianocami piekli naši chalani, sa dostal do rúk mladého talentovaného slovenského cyklistu – Lukáša Kunštára. Príspevok a tímové darčeky odovzdal Maroš Kováč spolu s partiou duklákov, štartujúcich na úvodných pretekoch Slovenského pohára v cestnej cyklistike v Trnave. 

Iste si pamätáte na „spievajúcich“ cyklistov z Vianoc 2016, ktorých video malo niekoľko desiatok tisíc zhliadnutí. Netradičný vianočný pozdrav mal pokračovanie aj pred záverom roka 2017, ale v trochu inej podobe. Naši chalani piekli v sídle značky Merida Slovakia medovníčky, ktoré potom za dobrovoľný príspevok ponúkali pri zahájení vianočných trhov v Banskej Bystrici, či zákazníci mohli dostať v niektorej z partnerských predajniach nášho tímu – Bikepro.sk, kaviarni Barzzuz v Banskej Bystrici. Počas dvoch decembrových týždňov sa v medovníkových pokladničkách vyzbieralo 106,30 eur, ktoré sme zaokrúhlili na rovných 120. Výťažok z neho putoval do rúk mladého talentovaného cyklistu Lukáša Kunštára, kadetovi zo ŠK Železiarne Podbrezová, a.s. Okrem neho si Lukáš z rúk Maroša Kováča prebral aj náš tímový dres a niektoré produkty našich partnerov. 

„Sme radi, že sme mohli podporiť práve Lukáša Kunštára. Má vášeň a veľké odhodlanie pre náš šport, pochádza z regiónu, v ktorom funguje aj náš tím. Už minulý rok vo výsledkoch ukazoval, že to s cyklistikou „myslí“ vážne. Veríme, že mu náš príspevok prinesie nielen chvíľkovú radosť, ale prispeje k vytrvalosti zotrvania na ťažkej ceste za úspechom,“ povedal na margo tohto projektu Martin Fraňo, športový riaditeľ a dodáva: „Minulý rok sme sa viac zabávali, tentokrát sme vianočnému pozdravu dali hlbší rozmer a rozhodli sme sa spojiť ho s darovaním. Chodíme na preteky do rôznych krajín a vidíme, ako sa napriek ťažkostiam a všeobecným ponosom na všetko, máme dobre. Tu ani nejde o peniaze, ktoré sme vyzbierali. V tomto prípade ide o čas, ktorý sme si vyhradili pre iných. Lukášovi prajeme veľa pekných chvíľ v našom športe, veľa odhodlania na ceste za cieľmi, veľa sily nevzdávať sa, aj keď to bolí.“

Jeho slová dopĺňa aj Maroš Kováč: „Nechávame na ňom, ako peniaze použije, v kútiku duše si však prajeme, aby to bola práve investícia do tohto športu.“ 

„Keď mi trénerka povedala, aby som si išiel za Duklákmi, vôbec som netušil dôvod, o čo ide. Prvotný šok vystriedala samozrejme veľká radosť. Veľmi im chcem poďakovať, peniaze pôjdu do cyklistiky. Teším sa aj z nového dresu a ponožiek, niekedy si s chalanmi pôjdem aspoň na chvíľu zatrénovať. Raz snáď aj naozaj budem obliekať dres nášho najlepšieho domáceho celku,“ povedal po prebratí darčekov Lukáš Kunštár.