DUKLÁCI ZVÍŤAZILI V DVOJKOLE SLOVENSKÉHO POHÁRA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI

5. septembra 2017   Informácie z pretekov

Ihneď po časovke družstiev zamierila pätica Tybor, Cully, Bellan, Vlčák a Malovec v reprezentačnom drese na preteky Kolem Jižních Čech (UCI 2.2). Zostávajúca štvorica Foltán, Haring, Mahďar a Palčák sa predstavila na dvojkole Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi. V časovke do vrchu zvíťazil suverénne Martin Haring, pred Martinom Mahďarom a Jozefom Palčákom.

„Po cestnej sezóne a pred cyklokrosom som mal desať dní voľno. Dnes som sedel druhýkrát na bicykli, tieto preteky beriem ako prípravu. Som prekvapený, aký čas som dosiahol aj tým, že som zvíťazil,“ povedal víťaz Martin Haring.

V nedeľu čakalo na cyklistov kritérium ulicami mesta. Na časovke do vrchu neúspešný Foltán sa zastrájal a svoje slová zobral vážne. Od štartu zaútočil a pred zbytkom poľa jazdil zhruba do polovice pretekov sám. Neskôr sa naňho dotiahol Martin Haring a spoločne dorazili až do cieľa. Pre Adriána Foltána je to prvé víťazstvo medzi mužmi, keďže vlani bol ešte junior.

„Chalani si ma doberali, v časovke do vrchu som bol na chvoste. Predsa som skôr špurtér a mám svoju váhu. Najviac ma vyštenkroval Martin Fraňo, ktorý poukázal na pár rokov dozadu, keď rovnako ako ja skončil na chvoste poľa v časovke do vrchu no a v kritériu na druhý deň zvíťazil. Veľmi som tomu neveril, no dal som do toho všetko a vyšlo to rovnako aj mne. Som veľmi rád a veľmi ma to motivovalo do ďalšej práce, vidím, že keď sa trošku zmení prístup, že to ide, chcem sa zodpovedne pripraviť na záver sezóny, ešte nás nejaké preteky čakajú,“ povedal v cieli usmiaty víťaz Adrián Foltán.