DUKLÁCKI CYKLISTI TENTOKRÁT V ÚLOHE RAPEROV

24. decembra 2019   Poďakovanie

A je to tu! Po skončení sezóny 2019 naši členovia opäť na chvíľu vymenili bicykle za nahrávacie štúdio a v spolupráci s mladým raperom Marksom Parničanom naspievali rapovú pesničku.  V predvianočnom období tak pripravili svojim fanúšikom originálny darček. 

 „My sme Dukla, my sme jeden tím/ My sme Dukla, neúspech nás neodradí/ My sme Dukla, my sme stále odhodlaní.“ Text je o tíme, jeho členoch, ich špecifickej úlohe a vlastnostiach, aj o materiáli, ktorý pomáha cyklistom na ceste za UCI bodmi.

„Pred tromi rokmi sme v predvianočnom čase natočili prvý vianočný videoklip so superstáristkou Paulínou Ištvancovou, a mal obrovský úspech. Potom sa zrodila myšlienka urobiť pesničku, ktorá by sa stala akousi našou hymnou, v ktorej by zároveň cyklisti vystupovali, text priamo s nami súvisel. To, že sa to nakoniec udialo takto, bolo náhlou zhodou okolností a myslím, že výsledok je skvelý, na športovom slovenskom poli absolútne ojedinelý. Ďakujeme najmä Marksovi, ktorý bol motorom celej akcie a vcelku výborne pochopil a spracoval vstupy, ktoré sme mu poskytli, upravil moje základy textov do skvelej podoby. Veríme, že sme všetkých fanúšikov cyklistiky i športu zabavili vo vianočnom čase a týmto prajeme všetkým krásne sviatky. My už opäť zarezávame tvrdo v príprave,“ priblížil zrod piesne Martin Fraňo, športový riaditeľ.  

„Som študentom masmediálnej fakulty v Trnave a keď ma jedna vyučujúca Katka Ďurková, ktorá Duklákom robí PR, oslovila s myšlienkou podieľať sa na tomto projekte, úprimne som sa potešil. Bola to pre mňa výzva, s ktorou som sa chcel popasovať. Robil som už síce niekoľko podobných projektov, no tento bol pre mňa určite najkomplikovanejší, v dobrom slova zmysle. Myslím, že sme si na všetkom dali záležať, aj po textovej, aj hudobnej aj klipovej stránke. Ja som sa textom podľa obsahovej predlohy snažil spomenúť všetko potrebné a napísať to tak, aby to malo šťavu a zároveň aby to potom chalani v štúdiu boli schopní zvládnuť. Na to, že stáli za mikrofónom prvýkrát, ma mnohí naozaj prekvapili. Bolo to síce asi najnáročnejšie nahrávanie v mojom živote, ale s výsledkom som určite spokojný. Tak ako v štúdiu, tak aj pri natáčaní vládla po celý čas pohodová atmosféra. Všetko bolo super zorganizované. Všetko išlo hladko a bez výrazných komplikácií. No a nič nepoteší viac, ako keď sa pozriete na samotný výsledok, ktorým malo byť poďakovanie sponzorom a okrem toho sa to nakoniec na prvý pohľad tak trochu tvári aj ako hymna. Rád si takýto projekt zopakujem i v budúcnosti. Celému tímu prajem veľa úspechov a ďakujem za super spoluprácu,“ povedal po úspešnom predstavení klipu Marko Marks Parničan, zostavovateľ textu a spevák.

Premiérovo sme ju predstavili na tohtoročnom galavečere Zlatý pedál. Jej znenie nájdete i na našom facebookovom profile https://www.facebook.com/duklabanskabystricacycling/videos/2705551752823857/

Music: Fash Flaga

Text: Marks

Rap: Marks, cyclists from Dukla Banska Bystrica, continental cycling team

Rec/Mix: Ignasio/La vita e sound

Video: Daniel Andel/Imagine production