Erik Baška

Staronovou posilou Dukly sa od 1.1.2022 stal Erik Baška. Majster Európy U23 z roku 2015, víťaz Bredene Handzone Classic i viacerých UCI pretekov, skvelý špurtér prichádza z world tour tímu Bora Hansgrohe, kde pretekal po boku Petra Sagana. Spolu s ním strávil sezónu už v tíme Tinkoff Saxo a potom 5 rokov v profesionálnej cyklistike pod krídlami Bory.

Výbornou správou je príchod Erika do tímu, je to naozajstný rýchlik, s obrovským potenciálom, ktorý sa v poslednej sezóne nepresadzoval podľa predstáv a nedostával príležitosti ako líder. U nás dostane dostatok príležitostí ukázať, čo je v ňom. Je v najlepšom veku, veľmi veľa si od neho v rovinatých dojazdoch sľubujeme. Navyše je vzorom pre mladých pretekárov a má našu plnú dôveru,“ predstavil najväčšiu posilu tímu Martin Fraňo, športový riaditeľ. 

„Komunikoval som s viacerými tímami, aj zo zahraničia, pre Duklu som sa rozhodol z viacerých dôvodov. Po rozhovoroch s Martinom Fraňom a predtým Marošom Kováčom sme sa zhodli v našich predstavách o mojom smerovaní. Veľmi dobre sa prekrývali s mojimi ambíciami v cyklistike a možnosťami tímu. Bolo tam viacero faktorov, pre ktoré som sa rozhodol práve pre Duklu. Jednak pre program, prostredie, viac pretekových dní pre mňa, a tiež mať viac priestoru v pozícii lídra. Verím vo vzájomný prínos pre obe strany,“ povedal k novému pôsobisku Erik Baška. „Uplynulé dva roky ma trápili zdravotné problémy, a tiež som mal málo príležitostí na výsledkové ambície v Bore. Bora je silný tím, a ja som sa dostával skôr do pozície pomocníka pre ďalších kvalitných jazdcov. A tak ciele pre nasledujúcu sezónu sú rovnaké ako voľakedy, začať opäť vyhrávať preteky,“ doplnil Baška k svojim predstavzatiam pre budúcu sezónu.

PREDOŠLÉ ÚSPECHY ERIKA BAŠKU

Majster Európy do 23 rokov (2015)

víťaz Bredene Handzame Classic, UCI 1.1 (2016)

víťaz Puchar Ministra Obrony Narodowej, UCI 1.2 (2015)

víťaz 3. etapy Tour de Berlin, UCI 2.2U (2015)

víťaz 4. etapy Karpatské preteky kuriérov, UCI 2.2U (2015)

člen víťazného mužstva TTT 5. etapy Tour of Croatia, UCI 2.2 (2016)

2. miesto Trofeo Palma, UCI 1.1 (2018)

3.miesto V4 v Poľsku, UCI 1.2 (2014)

13.miesto majstrovstvá sveta U23 (2016)