HARING A CULLY ZÍSKALI OCENENIE ZLATÝ PEDÁL

Zlatý pedál už tradične uzatvára cyklistickú sezónu na domácej pôde. I tentokrát si najlepší cyklisti jednotlivých odvetví prebrali ocenenia počas slávnostného galavečera 20.12.2019 v hoteli Gate One v Bratislave.  K rekordnému siedmemu zelenému dresu Petra Sagana na Tour de France a jeho triumfom na viacerých pretekoch, zaradila hlasujúca verejnosť aj výsledky našich cyklistov Martina Haringa a Jána Andreja Cullyho, ktorí si odniesli 2. a 3. miesto absolútneho poradia.

Víťazstvo v kategórii cestná cyklistika si vďaka mimoriadnym úspechom odnáša i tentokrát Peter Sagan (Bora – Hansgrohe). Cyklista, ktorý ziskom siedmeho zeleného dresu prepisoval históriu Tour de France pridal k tohtoročnému úspechu i 5. miesto na majstrovstvách sveta v Yorkshire a ďalšie víťazstvá na etapových pretekoch.

Medzi horskými cyklistami získal i tento rok hlavné ocenenie Martin Haring, keď v uplynulej sezóne vybojoval až 11 víťazstiev UCI, z toho až 3 v jednotkovej kategórií. Aktuálne mu vo svetovom rankingu patrí doteraz najlepšie umiestnenie slovenského „bajkera“ v histórii samostatnej krajiny, pohybuje sa na 29.-30. mieste.

Martin Haring si odnáša i druhé miesto absolútneho poradia ankety Zlatý pedál. Tretie miesto patrí Jánovi Andrejovi Cullymu, ktorý v sezóne vybojoval až štyri UCI víťazstvá i titul majstra SR v časovke. Andi Cully sa zviditeľnil celodeným únikom aj na Európskych hrách v Minsku. V úniku si prišiel aj po triumfy na etapách pretekov Po stopách Rimanov v Bulharsku, na Okolo Srbska a Okolo Senegalu. Predstavil sa aj na majstrovstvách Európy v časovke, kde obsadil 30. miesto. Takisto bol súčasťou tímu slovenskej reprezentácie na MS aj kontinentálnom šampionáte.