HARING A VARHAŇOVSKÝ REPREZENTUJÚ SLOVENSKO NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA MTB.

Len krátko po vrcholnom podujatí cestnej cyklistiky zaradila Medzinárodná cyklistická únia UCI do kalendára aj majstrovstvá sveta v horskej cyklistike. Do rakúskeho Leogandu vysiela od 7.-12.10.2020 Slovensko 16 pretekárov, ktorí sa predstavia v disciplínach XCO, downhill, tímová štafeta a po prvýkrát aj v e-bikoch. Tie sa zapíšu do výsledkov MS historicky len druhýkrát. Súčasťou reprezentácie sú i naši dvaja jazdci – Martin Haring (XCO, štafeta) a Jakub Varhaňovský (e-biky).

Prvá z programu tohtoročných MS bola na programe tímová štafeta. Za našu krajinu boli nominovaní Martin Haring, Jakub Jenčuš, Martin Hrtánek, Janka Keseg Števková, Radka Paulechová a Tereza Kurnická. Po predchádzajúcich tréningových dňoch sucha sprevádzal stredajšie štarty silný dážď. Slovákom nevyšla podľa prestáv. Po predbežnom 9-10 mieste nakoniec naši cyklisti uzatvárali výsledkovú listinu 12. miestom.

V slušnej náloži dažďa a blata sa bojovalo i na trati MS v ebikoch. Majstrovský titul získal Thomas Pidcock. Náš Jakub Varhaňovský obsadil 28.miesto, spolu s Lubošom Staňom a Martinom Knapcom  vybojovali 6.miesto v súťaži krajín.
Podľa slov Jakuba:  „Hneď po štarte sa išli také bomby, že motory dávno nestíhali a každý sa spoliehal hlavne na vlastný výkon.“ Vzhľadom na fakt, že naši chalani sú nováčikovia v tejto disciplíne, bol ich výkon naozaj dobrý.