HARING OTVORIL DOMÁCU MTB SEZÓNU VÍŤAZSTVOM

Druhý deň víkendu patril horským bicyklom. Novinka v kalendári BRS Bikepark Žarnovica otvorila sériu pretekov slovenského pohára MTB XCO. I v nedeľu 28.6.2020 bolo okrem súperov najťažším konkurentom horúce počasie. Slnko opierajúce sa na žarnovické lúky dalo zabrať nielen pretekárom, ale aj mechanikom do depa, či divákom. V elitnej kategórii mužov si suverénne víťazstvo na konto pripísal Martin Haring (Dukla Banská Bystrica), úradujúci majster Slovenska v tejto disciplíne. Medzi ženami dominovala Češka Tereza Tvarúžková.

Po štvrtkovej šesťhodinovke na Slovakiaringu a sobotnom štarte na kritériu v Piešťanoch si náš najlepší horský cyklista Martin Haring na štarte veľmi neveril. O slovo sa hlásila únava z tepla, cestovania i nervozita z prvého štartu v jeho najobľúbenejšej disciplíne. Úvodné štarty už, naopak, mali za sebou jazdci českého Expres CZ Tufo Team Kolín, ktorí zavítali na Slovensko v hojnom počte, pripravení pomáhať si. Hneď po štarte sa vpredu utvorila dvojica Haring-Ulík, ktoá to spolu ťahala prvé dve kolá. V jednom z rozhodujúcich bodov trate však Martin Haring pridal plyn a zvyšok pretekov jazdil vlastnú časovku. Do cieľa prišiel s náskokom 2:41 min. pred Matejom Ulíkom a 5:15 pred tretím v poradí, Tomášom Paprstkom (Expres CZ).

 

„Mám za sebou prvý slovenský pohár MTB v Žarnovici, prvé porovnávanie po korone v tejto disciplíne. Trať pekná, išlo sa po lúkach, z časti po fourcross dráhe, so strmými pasážami na výkon. Asi najväčšim nepriateľom všetkých bolo teplo. Prvé dve kolá som jazdil s Matejom Ulíkom, potom sa mi podarilo odskočiť a zvyšok som jazdil sám. Z víťazstva nám radosť, uvidíme, ako sa bude ďalej vyvíjať sezóna.“ Toľko z opisu dnešného dňa očami víťaza.

Veľmi dobre si viedol i nováčik v disciplíne MTB XCO Juraj Bellan, keď v konkurencii domácich i zahraničných jazdcov  finišoval na 8. mieste.

 

Foto: Ján Melicher