HARING SA VRACIA ZO SRBSKA S TUČNOU PORCIOU UCI BODOV

27. marca 2016   Martin Haring, OH 2016

Po gréckom úvode sezóny a brazílskom výjazde začiatkom marca si bikeri trošku vydýchli. Martin Haring využil prestávku v pretekovom kolotoči na zrýchlenú regeneráciu po náročnej cyklokrosovej sezóne v centrále Vojenského športového centra v Banskej Bystrici doplnenú o iný typ pohybu, predovšetkým túry na horách.  Druhý týždeň bol predovšetkým so  zameraním sa na zlepšenie hrubej sily v posilňovni aj na bicykli s využitím špeciálnych tréningov za pomoci merača výkonu Rotor Inpower. Testovanie krvi ukázalo, že Martin sa nachádza v dobrom zdravotnom stave a príprava sa trošku obmenila s hlavným cieľom kvalitnej regenerácie a zvýšenia sily. V rámci prípravy absoloval na konci druhého týždňa preteky rakúskeho pohára na ceste v Leondingu. Zmena režimu mu veľmi pomohla pred záverečnou 7 týždňovou šnúrou posledných kvalifikačný pretekov na OH v Riu. Prvou zastávkou slovenskej reprezentácie boli preteky v Srbsku. Etapové preteky 1.kategórie UCI sú štedro bodované a Martin bol odhodlaný bojovať.

Veľký optimizmus mu naskočil na tvári po úvodnej časovke, keď jeho meno svietilo na tretej pozícii za Dánom Andreassenom a Rakúšanom Gebhauerom. V druhej etape, ktorá bola extrémne rýchla však Martin obsadil desiate miesto, keď stratil pár sekúnd na svojich súperov v boji o víťazstvo a držal priebežné piate miesto.

„Dnes mali všetko pevne v rukách Dáni. Šlo sa veľmi rýchlo, som rád, že som jazdil v prvej skupine, no v závere už šiel každý absolútnu podlahu a skupinka sa roztrhla. Straty sú v rádoch sekúnd. Zajtrajšie preteky, tzv. shorttrack na 30minút bude akýsi krátky a dynamický cyklokros. Som odhodlaný bojovať zo všetkých síl“ povedal Martin po druhej etape.

Záverečná etapa sa opäť niesla v absolútnom maxime. Žiadny z hlavných favoritov však neurobil zásadnú chybu. Z etapového víťazstva a aj celkového prvenstva sa tešil juniorský exmajster sveta Andreassen. Martin Haring do cieľa prišiel v prvej skupine, teda nestratil nič na svojich súperov na dvanástom mieste. Celkové poradie teda zostalo nezmenené a všetky pozície zostali rovnako ako po sobote v rádoch sekúnd. Martin Haring si teda odnáša zo Srbska piate miesto, so stratou 52 sekúnd na vedúceho Dána, no len desaťsekundovou stratou na druhého Gebhauera. Martin si tak pripísal tučnú porciu 70 UCI bodov do kvalifikačného rebríčka UCI a v sezóne 2016 ak dokázal už získať 159UCI bodov.

„Dnes to bolo opäť veľmi rýchle. Favoriti sa strážili, snažil som sa neurobiť chybu, či nemať defekt. Podobnej smoly, ktorá ma stála už mnoho UCI bodov v Grécku som sa našťastie vyhol. Z piateho miesta mám naozaj veľkú radosť. Škoda včerajška, prišiel som v tretej skupinke, so stratou 13 sekúnd na tú druhú, čo ma v konečnom zúčtovaní stálo druhé miesto, no napriek tomu som veľmi spokojný. Bodaj by v podobnom duchu pokračovali aj ďalšie preteky. Na budúci týždeň nás čaká podobný program, znova srbský etapák, tentokrát 2.kategórie UCI“ povedal v cieli spokojný Martin Haring.

12915065_1159515077405886_1492088138_o 12915016_1159515554072505_1942345711_o