HARING VÍŤAZNE NA C1 PRETEKOCH V RUMUNSKU

Ďalšie víťazstvo v sezóne si z Rumunska prináša Martin Haring. V sobotou, 7.8.2021 triumfoval na pretekoch XCO C1 Triada MTB v Paltinise. S náskokom pol minúty nechal za sebou Izraelčana Tomera Zaltsmana a Čecha Tomáša Ševca.

Po úspešnej obhajobe domáceho majstrovského titulu v MTB XCO sa tento víkend predstavil Martin Haring na ďalšej jednorazovke kategórie C1. Aj v rumunskom Paltinise bol najrýchlejší medzi jazdcami pripravujúcimi sa na majstrovstvá Európy. Do medzinárodného rankingu tým získal ďalších 60 bodov UCI.

„Po štarte sa v prvom kole vytvorila šesťčlenná skupina, ktorú som uzatváral. V ďalšom kole som z toho vytvoril dvojičku s Izraelčanom Zaltsmanom. Ten sa celkom držal, ale v druhom kole som ho „očesal.“ Celé preteky sme potom jazdili cca 35-40 sekúnd od seba. Bol kúsok lepší v zjazdoch, ale vo výjazdoch som mal zase navrch ja. Z víťazstva mám radosť, ťažká trať. dobrá príprava na Európu a svet. Pekné panoramata a tak,“ opísal s dávkou humoru cestu za víťazstvom Martin Haring.

Foto: ilustračné, Ján Melicher