HARING ZÍSKAL 26 UCI BODOV V BRAZÍLII

8. marca 2016   Informácie z pretekov, Martin Haring, OH 2016

Naša reprezentácia absolvovala uplynulý víkend v brazílskom Araxá ďalšie súťažné podujatie, tentokrát kategórie SHC. Celkové víťazstvo si ukoristil domáci pretekár Henrique da Silva Anvancini, druhý skončil portugalský pretekár David Joao Serralheiro Rosa, tretiu priečku si vybojoval ďalší Brazílčan Sherman Trezza de Paiva.

Martin Haring po úvodnom dobrom vstupe do sezóny v Grécku chcel nadviazať na zisk bodov aj v Brazílii. Už v úvodnej krátkej časovke obsadil dvanáste miesto.

Druhá etapa sa šla formou krátkych polhodinových pretekov v troch kvalifikačných rozjazdách po tridsaťjeden pretekárov. Martin sa do finále dokázal prepracovať, no tam už nedokázal držať krok s najlepšími a postupne sa prepadol na 25.miesto.

Záverečné cross-country na klasickej trati v náročnom teplom a vlhkom prostredí skončil na 30.priečke, čo mu vynieslo 22.miesto v celkovom poradí a zisk 26 UCI bodov na HC podujatí.

„Do Brazílie som prišiel s cieľom byť v prvej dvadsiatke a do tretieho kola vyzeralo, že sa mi to podarí. Posledný deň sa mi išlo ťažko, neaklimatizoval som sa dobre. Po náročnej sezóne cyklokrosu som hneď pokračoval MTB pretekmi v Grécku, nemal som žiadny regeneračný týždeň. To sa spolu s časovým posunom a horúcim letom v Brazílii podpísalo na mojom výkone, skôr som bol zvyknutý na studené cyklokrosové počasie. Po návrate sa budem vo zvýšenej miere venovať regenerácii, predtým, ako znovu nasadnem do pretekového kolotoča.“ napísal nám Martin Haring.