KRITÉRIUM V RAJECKÝCH TEPLICIACH SA NIESLO V RÉŽII DUKLY

„Cestári“ majú za sebou 4. kolo Slovenského pohára. V sobotu 4.7. bojovali o ďalšie body na kritériu v Rajeckých Tepliciach. I tentokrát bolo najťažším súperom horúce počasie, ktoré vyčerpávalo pri čakaní na štart vlastnej kategórie. Súťaž v elitnej kategórii mužov sa niesla v réžii jazdcov Dukly Banská Bystrica, čo jednofarebne ukázala pätica jazdcov z pódia. Víťazstvo v štvorčlennom úniku získal Martin Vlčák. Medzi ženami dominovala Tereza Medveďová.

Na krátkom, 900 metrovom kritériu sa bojovalo úplne od začiatku. Prvé body pripísal v úniku na svoje konto Patrik Tybor. Balík mu však nedoprial dlhší čas vpredu a Tybora dobehol. Neskôr odišla štvorica Vlčák, Haring, Bellan a Tybor, ktorá vzorne spolupracovala a náskok si udržala až do konca. Najviac bodov nazbieral Vlčák, na druhom mieste finišoval Tybor a tretie miesto bral Bellan.

 

„Ďakujem cyklistom za pekný priebeh, dobre sa na to pozeralo. Chalani si pomáhali, vzorne spolupracovali. To sa pozitívne odrazilo vo výsledkoch. Režírovali preteky tak, ako si zaumienili oni. A v tom všetkom ďakujeme i šťastiu, že stálo na našej strane (bez technických problémov, bez nehôd),“ povedal po pretekoch Maroš Kováč, tréner.

Foto: pre Slovenský zväz cyklistiky Ján Melicher