KUBIŠ A HARING FINIŠOVALI V TOP 10 JEDNORAZOVÝCH PRETEKOV V TURECKU

Po troch tréningových týždňoch v Turecku opäť dostali naši jazdci šancu zabojovať o body UCI. V sobotnej jednorazovke Grand Prix Mediterrennean kategórie UCI 1.2 sa v hromadnom špurte do top 10 dostal deviatym miestom Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica). Najrýchlejšie nohy z vyše 150 členného balíka mal domáci pretekár Onur Balkan. Nedeľnú kopcovitú previerku GP Gündoģmuşh zvládol rovnako deviatym miestom Martin Haring. Víťazom sa stal Kolumbijčan Carlos Quintero.

Po úvodné kilometre sa tentokrát kvôli pandémii vybrali cyklisti kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica do Turecka. Výborné podmienky hotelového komplexu v Alanyi učarovali mnohým národným reprezentáciám, i profesionálnym tímom. Rovnako i možnosť otestovať formu na viacerých jednorazovkách v regióne. A tak štartovky doslova praskali vo švíkoch. Pred dvoma týždňami oscilovali okolo čísla 170, tentokrát „len“ so 155 členným balíkom.

V sobotu 6.3. bol na programe rovinatý profil, a tak do boja odštartovali Lukáš Kubiš, Patrik Tybor, Juraj Bellan, Marek Čanecký, Adam Foltán a Pavol Rovder. Od začiatku sa preteky niesli v dynamickom tempe. Žiadny únik nevydržal až do konca a o víťazstvo sa špurtovalo. Záver najlepšie zvládol domáci pretekár Onur Balkan. Náš Lukáš Kubiš sa vďaka podpore svojich tímových kolegov dostal až dopredu a v špurte obsadil 9. miesto.

„Dnešná jednorazovka sa niesla v atakujúcom štýle. Neustále sa nastupovalo. Chalani boli aktívni a boli v každom úniku až na jeden, ktorý aj dlho odolával balíku. Chalani boli perfektní. 15 km pred cieľom dokázali stiahnuť únik, čím som získal šancu na výsledok. Do záveru sme išli pekne v lajne. Perfektný leadout mi spravil Adam Foltán a v šprinte som skončil deviaty. Ďakujem za skvelú celodennú robotu!“ priblížil priebeh Lukáš Kubiš.

Nedeľná porcia mala náročný kopcovitý charakter. V drese Dukly sa druhý deň predstavili Martin Haring, Patrik Tybor, Lukáš Kubiš, Juraj Bellan, Adam Foltán a Marek Čanecký. Väčšinu zo 104 km GP Gündoģmuşh kategórie UCI 1.2 tvorili náročné stúpania. Aj tu sa tvrdo nastupovalo a za touto aktivitou stál práve náš Martin Haring. Skúšal to vo viacerých skupinkách i jednotlivo. Po 13. mieste z rovnakej trate, kedy ho pred dvoma týždňami delila od UCI bodov jediná sekunda, nechcel nič nechať na náhodu. Nakoniec z toho bolo 9. miesto. Zaň si pripisuje prvé body tohtoročnej sezóny. Víťazom sa stal kolumbijský pretekár Carlos Quintero.

„Dnes bol úvod pokojnejší, o to viac sa „strieľalo“ v kopcoch. Snažil som sa byť vpredu a strážiť si úniky, ale bolo to dosť hala bala. Niekoľkokrát to už aj sľubne odišlo, ale vždy to niekto zišiel. Do cieľa sa špurtovalo asi z 20-člennej skupiny. Deviate miesto znamená aspoň nejaké UCI body. Cena chleba zostáva zajtra rovnaká a aj slnko vraj vyjde..,“ povedal po pretekoch Martin Haring.