KUBIŠ S TITULOM MAJSTRA SR V OMNIU A SCRATCHI

Dráhari poznajú prvých majstrov SR vo vytrvalostných disciplínach. Od 10.-12.7. boli na programe indviduálne i tímové stíhačky, bodovacie a vylučovacie preteky, scratch, omnium a u elitných kategórií aj 1 km/ resp. 500 m s pevným štartom. Dva majstrovské tituly – v omniu a bodovacích pretekoch vybojoval Lukáš Kubiš. Na pódiu okrem neho aj Ján Andrej Cully, Martin Chren i Pavol Rovder.

Záujem o toto odvetvie cyklistiky každým rokom narastá. Mnohí  prišli do Prešova rovno z brnenskej „päťstokolky,“ na ktorej si merali sily v medzinárodnom meradle. A najmä v elitných kategóriách silne obsadené výbornými jazdcami s dúhovými pásikmi na dresoch.

 

Cyklistov okrem súperov potrápilo i počasie. To prešlo od horúceho „šafáru,“ v ktorom sa ani lístok na strome nepohol, až po ochladenie o 20 stupňov, sprevádzané silným vetrom a dažďom. I preto sa program musel priamo na mieste kúsok upraviť. Až štyri majstrovské tituly medzi elitnými mužmi vybojoval Štefan Michalička (CyS – Akadémia Petra Sagana). Zvíťazil v stíhacích pretekoch, scratchi, 1 km s pevným štartom i vylučovacích pretekoch. Dva tituly v bodovacích pretekoch a omniu si na konto pripísal Lukáš Kubiš.

„Na majstrovstvá Slovenska sme cestovali rovno z etapových pretekov na dráhe v Brne. Takže nejakú únavu som pociťoval. Celý víkend sme súťažili v rôznych disciplínach ako sú omnium, stíhacie preteky jednotlivcov, kilometer s pevným štartom a podobne. V Prešove som sa snažil pretekať čo najviac aktívne a tým viac trénovať, keďže konkurencia bola aká bola a nakoniec v záverečnej bodovačke sa mi to aj vyplatilo,“ priblížil Lukáš Kubiš.

  

„Keďže má momentálne každý štart veľkú cenu, som veľmi rád, že som dostal možnosť absolvovať 500+1 kolo v Brne a ďalej aj 8 ďalších štartov v rámci majstrovstiev Slovenska. Pre mňa, ako nováčika, je to veľká škola a každým štartom sa učím. Takýto typ pretekov, a tak aj intervalov, sa dá zúročiť aj na ceste, či už z technického ako aj z výkonnostného hľadiska,“ zhodnotil po prvej väčšej skúsenosti na dráhe Ján Andrej Cully.

„500+1 kolo v Brne boli moje prvé medzinárodné preteky na dráhe tento rok, na ktorých som sa snažil jazdiť každú etapu aktívne. Z Brna sme sa presunuli na MSR do Prešova, ktoré som odjazdil už v značnej únave a viac menej iba v tréningovom štýle. Dúfam, že sa čoskoro rozbehne dráhovy program a budeme môcť čo najviac pretekať v kvalitnej konkurencii,“ povedal k dráhovému programu Martin Chren.