LUKÁŠ KUBIŠ NA 12. MIESTE SVETOVÉHO REBRÍČKA UCI DVADSAŤTROJKÁROV

Lukáš Kubiš, máj 2021

Aktuálny cyklistický ranking UCI prináša viaceré zaujímavé informácie. Týkajú sa najmä pretekára nášho kontinentálneho tímu Lukáša Kubiša. Aktuálny majster SR do 23 rokov a zároveň popri Jurajovi Saganovi a Erikovi Baškovi bronzový medailista z majstrovstiev Slovenska elite, sa presadzuje aj medzi profesionálmi z celého sveta.

Lukáš Kubiš je k dnešnému dňu (18.5.2021) 216. muž svetového rebríčka UCI (rebríček všetkých jazdcov, všetkých kategórií tímov, vrátane profesionálov z world touraj), 179. muž v rebríčku jednorazových pretekov, 32. muž belgického pohára PRO. Ak vyselektujeme len kategóriu U23, do ktorej patrí, tak je Kubiš 12. najlepší dvadsaťtrojkár rebríčka UCI. Tento rebríček aktuálne vedie Tom Pidcock (Ineos) pred Remcom Evenpoelom (Deceuninck).

A tiež, že Lukáš Kubiš je aktuálne najlepší dvadsaťtrojkár v kategórii kontinentálnych tímov, keďže prvých 11 jazdcov tohto rebríčka má zmluvu v profesionálnych tímoch.

„Ďakujem v prvom rade tímovým kolegom, jazdcom, trénerom, mechanikovi, masérovi. Každý úspech je výsledkom našej spolupráce. A samozrejme ďakujem našim partnerom, vďaka ktorým máme fantastické materiálne vybavenie a môžeme sa plne sústrediť na šport. Teraz zostáva len tvrdo pracovať ďalej na vylepšovaní týchto čísiel,“ povedal k aktuálnemu rebríčku Lukáš Kubiš.

„Lukáš prišiel do Dukly ako pomerne neznámy junior. Ale s obrovským chcením, veľkým nasadením sa postupne každý rok zlepšuje, čoho dôkazom sú i tieto rankingy. Nebojí sa tlačiť dopredu, jazdí pozične. Ak sa mu nedarí, nevyhovára sa na materiál, na iných, ale hľadá v sebe, kde urobil chybu. Je obrovským ťahúňom aj pre ostatných v tíme, lídrom vo všetkých oblastiach,“ priblížil pretekárov prístup jeho tréner Martin Fraňo.

Posledné body UCI získal Lukáš Kubiš minulý týždeň na Circuit de Wallonie, jednorazovke UCI 1.1 v Belgicku, kde Dukla štartovala v konkurencii WT a PCT tímov. Za 11. miesto si pripísal 15 bodov UCI.

Foto: Charlotte Pudepiéce a tabuľka rankingu