MAJSTROM SR V ČASOVKE DO VRCHU HARING, VÍŤAZOM CELKOVÉHO PORADIA SLOVENSKÉHO POHÁRA TYBOR

Ako je už tradíciou, záverečné kolo SP mužov ukončuje tradičná časovka do vrchu na Martinské hole. Tá sa šla zároveň ako Majstrovstvá SR do vrchu. Pretekárov privítalo veľmi pekné a slnečné počasie. Pretekárov prilákala aj akási tradícia, predsa len, Martinské hole majú svoj cveng.

Najlepšie sa s nástrahami trate popasoval Martin Haring, ktorý zašiel výborný čas 31:13 min a prekonal druhého Patrika Tybora o 1:25min. Na treťom mieste do cieľa dorazil ďalší Duklák Juraj Bellan so stratou 2:20 min. Štvrtý skončil Martin Mahďar so stratou 2:32min. Výborný výkon podal aj Andrej Cully, ktorý sa jediný vtlačil medzi hegemóniu Dukly piatym miestom a výborným časom a odsunul na šieste, resp. siedme miesto dvojičku Dukly Jozefa Palčáka a Maroša Kováča.

Časovka do vrchu mi celkom ide. Kopec je aj dosť strmý, čo mi vyhovuje, nikdy predtým som ho nešiel, víťazstvo s relatívne veľkým náskokom ma samého prekvapilo. Keď mi medaila ušla na majstrovských pretekoch v Kyjove len v záverečných kilometroch, som rád, že som získal titul v jazde do vrchu“ povedal Martin Haring, ktorý sa už chystá na blížiacu sa cyklokrosovú sezónu.

Po poslednom kole Slovenského pohára si celkové víťazstvo v sérii uchmatol Patrik Tybor, ktorý len potvrdil dobrú sezónu. Pred zostavu Dukly skončil na druhom mieste v celkovom poradí Marek Čanecký, no ďalsie poradie znova patrilo Duklákom, keď celkovo tretí skončil Kováč, štvrtý Mahďar, piaty Haring, šiesty Bellan a siedmy Palčák. Juraj Bellan sa stal najlepším pretekárom do 23 rokov a Dukla zvíťazila aj v súťaži tímov.

„Martin Haring dnes podal dobrý výkon, prekvapil trošku aj mňa, medaila sa síce od neho očakávala, ale že tak suverénne zvíťazí asi nečakal ani on sám. Kompletné stupne víťazov pri účasti na slovenských pohároch sú pre nás jediným uspokojivým výsledkom a v podstate sa to od nás aj očakáva. Juraj Bellan s Paťom Tyborom si dnes tiež brúsili zuby na víťazstvo a obsadili pódiové priečky. Výborne šiel aj Andrej Cully, ktorý síce preteká za svoj tím, no figuruje na UCI súpiske v Dukle ako trainee na skúšku a ukazuje, že má rovnako veľký potenciál do budúcnosti. Aj keď sme veľkú časť sezóny pretekali najmä v zahraničí, je pre nás samozrejmosťou sa prísť predstaviť aj domácim divákom na preteky na Slovensku, pokiaľ je to možné a zapretekať si v domácich podmienkach. Patrik Tybor sa stal celkovým víťazom Slovenského pohára. Aj keď sme my, rovnako ako aj ostatní súperi neštartovali na všetkých pretekoch, pohľad na tabuľku takmer veľmi presne zohľadňuje výkonnosť slovenských pretekárov mimo tých z world tour a teda aj Slovenský pohár ako taký má svoje opodstatnenie“ povedal na záver domácej sezóny športový riaditeľ Martin Fraňo.