MAJSTROVSTVÁ EURÓPY U23: PAVOL ROVDER TESNE ZA TOP 10 V DRÁHOVÝCH DISCIPLÍNACH

Majstrovstvá Európy juniorov a U23 v portugalskej Anadii pokračovali od 14.-19.7.2022 dráhovým programom. V nich sa v kategórii U23 predstavil jediný slovenský zástupca medzi mužmi – člen Vojenského športového centra Pavol Rovder. Najlepšie si viedol vo vylučovacích pretekoch, v ktorých vybojoval veľmi dobré 11.miesto. K nemu pridal 13. priečku v olympijskom omniu a 15. v bodovacích pretekoch.

Jediný zástupca Slovenska na dráhe Pavol Rovder sa na majstrovstvách Európy do 23 rokov predstavil už aj v cestných pretekoch. Mladík, ktorý je v cestnom balíku pravou rukou Lukáša Kubiša už viackrát na dráhe ukázal tempárske schopnosti. Napriek pomerne zriedkavým skúsenostiam s týmto odvetvím sa okamžite zžil s oválom v portugalskej Anadii a výsledkovo ukázal, že s ním slovenská cyklistika môže rátať i v tejto oblasti.

Hneď v prvý deň podal skvelý výkon v podobe 11. miesta vo vylučovacích pretekoch. V bodovačke kúsok poľavil, čo mu vyšlo na 15.miesto. V najdôležitejšej disciplíne, olympijskom omniu, ktorá v sebe zahŕňa štyri dráhové disciplíny, sa po súčte výsledkov prebojoval na 13.miesto. V omniu zajazdil doteraz svoj najlepší výsledok na veškom podujatí vo vylučovačke – 5. miesto.

Foto: ilustračné, Jan Brychta