Marek Čanecký (1988)

Marek Čanecký, dvojnásobný majster SR v časovke, je nová posila tímu. Pretekár, ktorý má spomedzi slovenských kontinentálnych jazdcov najväčšie skúsenosti s rôznymi tímami doma aj v zahraničí.  Do Dukly Banská Bystrica prichádza v sezóne 2018 z rakúskeho Amplatz BMC po 7 rokoch, počas ktorých pôsobil v zahraničí, aby posilnil tím v oblasti líderstva na celkové poradie, či výsledku v jednorazovkách. 

Prvé oťukávania s profesionálnou cyklistikou začal v bystrickom regióne v tíme ŽP Šport Podbrezová, a.s. Po zrušení jej mužského tímu dostal šancu v zoskupení CK Banská Bystrica, odkiaľ okamžite putoval do cestného UCI kempu. Tým voľakedy prešiel aj napr. Chris Froome. Na istý čas sa opäť vrátil do materského CK Banská Bystrica, odkiaľ putoval do tureckého Manisapor. Päť sezón absolvoval v rakúskom Amplatz BMC, až kým prijal ponuku jediného slovenského kontinentálneho tímu.

Marek má okrem domácich majstrovských titulov na konte aj aktuálne 4.miesto v pretekoch jednotlivcov na MSR, účasť v zlatom tíme Petra Sagana na majstrovstvách sveta, pretekanie na majstrovstvách Európy i viaceré víťazstvá na UCI podujatiach. Roku 2016 zvíťazil v maďarskej jednorazovke Visegrad 4 Bicycle Race (UCI 1.2), vybojoval 2.miesto celkového poradia pretekov UCI 2.2 Grand Prix Chantal Biya, pódium na týchto pretekoch i na Tour de Hongrie (UCI 2.2), Tour of Marmara.

ROK 2018

10.miesto v 3a etape Sibiu Cycling Tour UCI 2.1(2018)

1.miesto MSR časovka jednotlivcov

9. miesto GC Gemenc Grand Prix UCI 2.2 (2018)

9. miesto v 2. etape Tour of Cartier UCI 2.2 (2018)

8. miesto v prológu Tour of Cartier UCI 2.2 (2018)