Martin Chren (1999)

Martin Chren pri vstupe do Dukly vo svojom treťom roku U23 vstúpil ako slovenská dráhová jednotka so solídnou cestnou minulosťou. Na tomto poste vystriedal Filipa Taragela. Po predchádzajúcich nevydarených rokoch vstúpil do tejto sezóny s oveľa vyššou intenzitou štartov na ceste. To sa okamžite podpísalo i pod záverečné vrcholy sezóny, keď sa nominoval nielen na ME U23, ale aj elite a po niekoľkých rokoch v ňom malo Slovensko zastúpenie aj na majstrovstvách sveta, kedy z rankingu postúpil medzi 24 najlepších dráharov sveta. V disciplíne scratch obsadil 22. a v bodovacích pretekoch 15. miesto. To ho zároveň posunulo i v rankingu UCI na 17.miesto v scratchi a 13. v bodovačke.

Má za sebou i niekoľko pódií a dobrých miest v medzinárodnej konkurencii z rôznych dráhových pretekov. Darilo sa mu na GP Olomouckého kraje – Memoriáli Otmara Malečka, kat. CL 1., kde v scractchi finišoval na 2. mieste. Na GP Framar kat. CL2. zvíťazil v scratchi. V cestných MSR U23 skončil v pretekoch jednotlivcov tesne pod pódiom na 4. mieste, v časovke obsadil 6. priečku.

Ešte v juniorskom veku vybojoval na dráhových MS 10.miesto v scratchi. V roku 2017 sa stal dráharom roka, za 10.miesto na majstrovsvách sveta juniorov v scratchi. V roku 2018 obsadil na ME v olympijskom omniu 17.miesto. Je aktuálnym majstrom Slovenska v stíhacích pretekoch jednotlivcov, kde si víťazstvo vybojoval senzačne pred Štočekom a Taragelom.

V roku 2020 sa Martin venoval ceste i domácej dráhe. Vybojoval 5.miesto na MSR v časovke U23, na Visegrad 4 Bicycle Race finišoval ako najlepší Slovák, i keď body za 12.miesto dvojkových jednorazových pretekov už boli mimo neho. Dlho bol v hre o vrchársky dres na Grand Prix Chantal Biya, UCI 2.2. Nakoniec si z týchto pretekov odnáša 3.miesto uvedenej klasifikácie.