MARTIN HARING OVLÁDOL PRETEKY C2 V RUMUNSKU

30. apríla 2017   Martin Haring

V drese slovenskej reprezentácie horských cyklistov cestoval v piatok do rumunského Cluj-Napoca Martin Haring, aby sa v sobotu, 29. apríla, postavil na štart pretekov MTB XCO, zaradených do kategórie C2. Ani po malom „výpadku“ z disciplíny XCO nemal problém zaradiť sa naspäť a v konkurencii eliťákov zo siedmich krajín dosiahol neuveriteľné víťazstvo. Za prvé miesto si na svoje konto pripísal30 bodov v rebríčku UCI.  

Keďže nás nečakali UCi preteky na ceste, využil som možnosť štartu v Rumunsku s reprezentáciou MTB. Minulý víkend som štartoval na prvom MTB podujatí v Turčianskych Tepliciach a nebolo to pravé orechové, no chcem mať nejaké štarty, predsa nás čaká ME vo Svite v auguste. Nemám už toľko bodov, tak som štartoval zo zadnej pozície, no šlo sa mi dobre a o to viac si víťazstva vážim. Mám veľkú radosť“ podelil sa v cieli s dojmami vlaňajší náhradník na OH Martin Haring.

„Po vlaňajšku, keď sa Martin podstatnú časť sezóny zameral na vyjazdenie olympiády v MTB ho túto sezónu naplno využívame v cestnom programe. Určite však nechcem, aby úplne vypadol z MTB podujatí, táto kombinácia pretekov môže byť dobrá na augustové ME v MTB maratóne, ktoré hostí Svit. Víťazstvo aj mňa prekvapilo, no Martin ma po Okolo Kamerunu a Okolo Maroka dobrú formu a som rád, že ju zúročil“ skonštatoval tréner Martin Fraňo.

Foto: ilustračná