MARTIN HARING TRIUMFOVAL NA DOMÁCOM ETAPÁKU KATEGÓRIE UCI S2

Po ME a pretekoch svetového pohára v horskej cyklistike sa Martin Haring predstavil na domácej pôde. Vôbec prvýkrát sa na Slovensku od štvrtku 8.-11.8.2019 uskutočnili etapové preteky v horskej cyklistike Merida – Zelená Stopa, zaradené v kalendári UCI ako kategória S2. Vidina zisku bodov UCI pritiahla konkurenciu z Ukrajiny, Českej republiky, Francúzska i Nemecka.

Vyššia pripravenosť, vyššia bojovnosť, boje až do samého záveru. Aj takto možo charakterizovať prvé slovenské štvoretapové preteky v horskej cyklistike, ktoré si pod organizačnú taktovku zobral Róbert Glajza, reprezentačný tréner.  Náš Martin Haring si dres lídra obliekol hneď po prvej etape. Keďže po úvodnej časovke boli rozdiely medzi pretekármi  veľmi tesné, do druhej etapy – klasického olympijského cross country – nastupovali všetci s veľkou nervozitou. Tá stála Harriho 7 sekúnd času na ukrajinského pretekára Dmytrija Titarenka, a tým stratu lídra celkového poradia. Ukajinským pretekárom stúpla po úspechu ich kolegu chuť, a tak šliapali Martinovi na päty aj v tretej etape – shorttracku. Po celý čas sa išlo tvrdo a okrem fyzických bojov bolo dôležité udržať v pohode psychiku. V záverečnom kole Haring pridal a do cieľa prišiel s potrebným náskokom pre zelený dres lídra súťaže. V poslednej etape – maratóne – si víťazstvo pripísal ďalší domáci pretekár Matej Ulík, Martin Haring však s istotou obhájil triumf v celkovo poradí.

  

„Som rád, že sa nám spolu s Matejom Ulíkom podarilo doma obsadiť 1. a 3. miesto. Pretekali sme rovno po návrate z vysokohorského sústredenia a nešlo sa mi ideálne. Ale treba vedieť vyhrávať aj keď sa človeku ide zle. Vďaka patrí organizátorom, že sa podujali prvýkrát v histórii zorganizovať takého podujatie, kolegom z reprezentácie za pomoc v pretekoch a tímovému zabezpečeniu,“ vyjadril po pretekoch Martin Haring.