MARTIN HARING V GRÉCKU DVAKRÁT V PRVEJ DESIATKE

Martin Haring Martin Haring spolu s dvojicou Michal Lami a František Lami odcestovali so slovenským reprezentačným výberom pod vedením reprezentačného trénera Glajzu na sériu pretekov do Grécka na ostrov Salamina. Ich hlavným cieĺom bolo vyjazdiť čo najviac bodov do olympijskej kvalifikácie a získať definitívne dve miestenky na OH do Ria. Prvý víkend ich čakala dvojica pretekov cross country kategórie C1. Od štartu sa vpredu pohyboval práve Martin Haring a jazdil v päťčlennej vedúcej skupinke.  Neskôr sa od nej odčlenil Rus Ivanov a Dán Andreasen. Za nimi jazdila trojica aj s našim Haringom. Bohužiaľ pri prejazde do posledného kola mal Haring defekt a do depa šiel 4km na prázdnej zadnej pneumatike. Po sérii podobných smolných okamihov v cyklokrose sa mu smola nevyhýba ani v MTB. Napriek tomu bojoval a obsadil ôsme miesto a získal 14 UCi bodov. Michalovi Lamimu sa body za umiestnenie v prvej pätnástke získať nepodarilo keď skončil  osemnásty a František Lami preteky skončil 26 so stratou dvoch kôl.

„Od štartu som sa pohyboval v špici. Mal som veľmi dobrý pocit. Na umiestnenie na treťom-štvrtom mieste som si veril. Keď som pocítil prázdnu pneumatiku pri prejazde do posledného kola, bol som sklamaný. Bojoval som aj s defektom, do depa bolo ďaleko. Som síce rád aj za tých 14 bodov, no pódium mi ušlo smolne pre ďalší defekt. Už naozaj verím, že som si smolu za posledný mesiac vyčerpal a že sa dokážem na to pódium v Grécku v niektorom z nasledujúcich štartov postaviť“ povedal v cieli nešťastný Martin Haring.

Nedeľná C1 ka sa odohrávala takmer v rovnakom scenári. Martin Haring štartoval zo zadných pozícií a viac ako kolo mu trvalo, kým sa prebojoval do vedúcej desaťčlennej skupinky. V druhej polovici pretekov sa postupne skupinka roztrhala a po víťazstvo si prišiel rovnako ako v nedeľu Rus Ivanov. Martin Haring dorazil do cieľa na siedmom mieste a pripísal si ďalších 16 UCI bodov. Michal Lami si za 14.miesto pripísal 2 UCI body, František Lami skončil bez bodu na 25.mieste so stratou okruhu.

„Dnes som mal po štarte trochu problémy. Ihneď sme vošli na úzky single track, dlho predlho som sa prebíjal do prvej skupiny. Keď sa mi to podarilo, dobre som sa do nej zabudoval, no keď sa lámal chleba v boji o pódiom, tak už mi sily chýbali. O týždeň bojujem v prvom z gréckych etapových podujatí znova, verím, že ešte tieto pozície vylepším“ povedal na margo nedeľnajších pretekov Martin Haring.