MARTIN HARING VYBOJOVAL ĎALŠIE VÍŤAZSTVO NA PRETEKOCH C1

Ďalší triumf v poradí si v sobotu 17.8.2019 vybojoval Martin Haring. Na pretekoch kategórie UCI C1 zvíťazil v rumunskej Herneacova, keď nechal za sebou Maďara Zsombora Palumbyho a Izraelčana Guy Sesslera. Do rankingu si tak pripisuje 60 bodov UCI.

Vidina zisku bodov v druhom olympijskom roku pritiahla do Rumunska na preteky C1 v horskej cyklistike vyrovnanú konkurenciu. Na štarte sa predstavili jazdci z ôsmych krajín, Haring však dokázal nechať všetkých za sebou. Ďalší zo štartujúcich Slovákov, Ondrej Glajza a Kristián Podoba, finišovali na nebodujúcich miestach.

„Prvé kolá jazdila pohromade dosť veľká skupina ľudí. Potrieštilo sa to až neskôr, to sme ostali vpredu traja – Maďar Palumby a Ukrajinec Kozlovsky. Ten nás zhruba v polovici pretekov opustil a s Palumbym sme jazdili sami. Urobil viac chýb ako ja, raz mu to šmyklo, to som ho už nečakal a išiel si svoje. Ku koncu som už mal kŕče, lebo cez týždeň som nenatrénoval veľa. No možno práve to mi pomohlo v závere pridať a náskok si udržať,“ priblížil priebeh Martin Haring.

Foto: Ján Melicher