ME: MARTIN HARING 15. MEDZI EURÓPSKOU ŠPIČKOU

Výborný výkon dnes v konkurencii najlepších európskych cyklokrosárov predviedol štvornásobný majster SR Martin Haring, keď na Majstrovstvách Európy vo francúzskom Pont-Chateau finišoval na 15. mieste, so stratou 1:15 min na víťaza. Zlatú medailu medzi elitnými mužmi získal Belgičan Toon Aerts, striebro si odnáša Holanďan Mathieu Van Der Poel, bronz Belgičan Wout Van Aert. 

V konkurencii špičky európskych cyklokrosárov, ktorí svojimi titulmi z majstrovstiev sveta presahujú hranice starého kontinentu, je to Haringovo doterajšie maximum na vrcholnom podujatí. Výborne sa naštartoval už na minulotýždňovom svetovom pohári vo Valkenburgu, kde prišiel do cieľa na 25. mieste. Dnes vo francúzskom Pont-Chateau veľmi dobre odštartoval a potom celé preteky odjazdil v prvej skupine spolu s bývalými a úradujúcimi majstrami sveta. Išlo sa dobre, podarilo sa mi dostať do prvej skupiny a vydržať spolu s majstrami sveta až takmer do konca. Potrhalo sa to až v druhej polovici posledného kola. S výkonom som teraz spokojný, do MS nás však čaká ešte dlhá cesta a veľa práce,“ vyjadril svoje pocity po pretekoch Martin Haring.

„Spokojnosť je z mojej strany vysoká, Martin podal nadštandardný výkon. Hneď po štarte sa pripojil k vedúcej skupine a do konca zo svojho výkonu nepoľavil. Okruh je veľmi rýchly a technický. Oproti MS tu síce štartoval menší počet pretekárov, na druhej strane zas musím povedať, že prišla iba špička v každej kategórii, preto je výsledok taký zaujímavý,“ zhodnotil výkon Marek Varhaňovský, vedúci výpravy a zároveň člen komisie pre cyklokros.

„Preteky som nevidel, keďže sme sa práve presúvali na podujatie do Číny. Takéto trate však Martinovi Haringovi vyhovujú a som rád, že ho tentokrát obišli technické problémy. Oproti minulému roku sa vo výsledkoch posunul o 10 priečok vyššie, čo je výborné pri takto obsadenej štartovke,“ povedal k výkonu Haringa Martin Fraňo, športový riaditeľ.