MTB: MARTIN HARING VYBOJOVAL 5.MIESTO NA PRETEKOCH UCI C1 V TURECKU

Martin Haring pokračuje v zbieraní bodov UCI. V rámci mužov elite je najproduktívnejším jazdcom Slovenska pri vyjazďovaní bodov prvého roku olympijskej kvalifikácie. 22.9.2018 štartoval v tureckom meste Sakarya na pretekoch kategórie C1, kde v mnohopočetnej konkurencii vybojoval skvelé 5. miesto.

Po minulotýždňovom cestnom programe na našich prestížnych pretekoch Okolo Slovenska (UCI 2.1), kde po fantastických výkonoch v únikoch získal Martin Haring „saganovský“ dres lídra bodovacej súťaže, pokračoval v programe horskej cyklistiky. Veľmi rýchlo presedlal na špecifiká XCO a v konkurencii vyše 70 ľudí vybojoval výborné 5. miesto. „Na pretekoch sa zišla naozaj zaujímavá konkurencia. Pricestovali sme na pozvanie budúceho organizátora majstrovstiev sveta v XCO v roku 2020. Martin si v konkurencii vyše 70 jazdcov počínal veľmi dobre, keďfinišoval v top 5,“ priblížil účasť Slovákov Róbert Glajza, vedúci výpravy. „V nedeľu sme si boli pozrieť trať budúceho šampionátu, také niečo som ešte nevidel. Moderne postavený areál na XCO BMX, aj okruh pre cestné kritérium. Pre budúce štarty na MS či ME som rád, že sme to videli a okúsili,“ dodal Glajza.

„Piate miesto nie je výhra, ale v tejto konkurencii a po náročých dňoch a ceste, ktorú máme za sebou, som spokojný. Posledný týždeň som mal iný typ programu, a tak sa to trochu podpísalo na technike jazdenia na horáku. Ešte MS v Innsbrucku, a potom už idem rovnými nohami do cyklokrosu, čo je bližšie k MTB, než cesta,“ zhodnotil preteky a svoj program Martin Haring.

„Haring má za sebou výbornú sezónu. V horskej cyklistike sa dlhodobo ukazuje ako náš najlepší jazdec, schopný konkurencie aj v zahraničí. Škoda tej technickej smoly na MS, kde sa už v prvom kole vyše 2 minúty moril so zaseknutou reťazou. Iní by v takejto situácii hodili bicykel do depa a ďalej v pretekoch nepokračovali. Harri je však obrovský bojovník, čo nakoniec ukázal aj na pretekoch Okolo Slovenska, na ktorých troma dňami v úniku vybojoval druhý najcennejší dres a zároveň titul najbojovnejšieho jazdca pretekov. Aj v olympijskej kvalifikácii prispel zatiaľ najvyšším počtom bodov vo OH rankingu,“ povedal o svojom zverencovi Martin Fraňo, športový riaditeľ Dukly Banská Bystrica.