NA HRIČOVSKOM KRITÉRIU ZVÍŤAZIL KUBIŠ

Horúco, vietor a búrkové oblaky naokolo sprevádzali nedeľné kritérium na hričovskom letisku  v rámci pokračovania Slovenského pohára v cestnej cyklistike. Oproti úvodným pretekom na Slovakiaringu sa v nedeľu 14.6. zišla neďaleko Žiliny menej početná zostava, vo všetkých kategóriách zložená prevažne z domácich jazdcov.

Na 48 kilometroch zložených z 24 okruhov nazbieral najviac bodov medzi elitnými mužmi Lukáš Kubiš. Štart absolútne nevyšiel Jánovi Andrejovi Cullymu, ktorému hneď na začiatku vypovedal bicykel poslušnosť a po chvíli sa stiahol z trate počítať body svojim tímovým kolegom.

  

Lukáš Kubiš vstúpil do pretekov s plným nasadením od úvodného kola. Neohrdol ani malou bodovačkou a bodoval hneď pri prvom prejazde cieľom. Preteky sprevádzal silný a horúci vietor, ktorý niekoľkokrát menil smer. Už po pár kolách bola vpredu len 15 členná skupina jazdcov, ktorej udávali tempo naši chalani. Najviac bodov nazbieral práve spomínaný Lukáš Kubiš. O jeho víťazstve bolo rozhodnuté už po predposlednej veľkej bodovačke. V poslednom kole preťal cieľovú pásku ako prvý Marek Čanecký, ktorému body stačili na 2. priečku. Tretie miesto si pripísal Tlmačan Štefan Nôta. Spolu s nimi sa od polovice pretekov pohyboval vpredu i Martin Haring. Vo výsledkoch obsadil 4. miesto. Top 5 uzatvára Patrik Tybor na 5. mieste.

 

„Do dnešných pretekov sme išli s jasnou taktikou. Vyhrať. Celú dobu to bolo na bočnom vetre, a to sme hneď od začiatku využili. Hneď po štarte sme to dali na terezín a išli si svoje. Prvé bodovačky zobral Sajfa, ktorý bol neskôr aj s Čaňom v úniku. Došli sme ich a hneď som to skúsil ja. Odišli sme spolu s Harim a Nôtom. Neskôr si nás doskočil Čaňo, a už sme si išli svoje až do cieľa. Hrdinom dnešného dňa je určite Hari, ktorý toho pre nás odtiahol najviac,“ priblížil priebeh víťaz pretekov Lukáš Kubiš.

Foto: Ján Melicher