NA KRITÉRIU V PIEŠŤANOCH NAZBIERAL NAJVIAC BODOV CULLY

Aj tretie kolo slovenského pohára v cestnej cyklistike, ktoré sa konalo v sobotu 27.6.2020, sa nieslo v duchu „korona“ tratí. O body do domáceho rebríčka bojovali jazdci na piešťanskom letisku, ktoré oficiálnu leteckú sezónu zahajovalo pre pandémiu až od 1.7. Ani poloha mimo mesta neodradila fanúšikov od povzbudzovania svojich favoritov. Víťazstvo v elitnej kategórii mužov si  po hričovskom výpadku z hry pre zlomený šalter pripísal Ján Andrej Cully (Dukla Banská Bystrica).

Druhý najvyšší počet bodov nazbieral jeho tímový kolega Marek Čanecký. V tesnom rozdiely jedného bodu bral tretie miesto talentovaný „rýchlik“ Simon Nagy (TJ Slávia ŠG Trenčín). Bojovalo sa o každý prejazd, čo bolo vidno i na výsledkoch, keď bodovalo až 17 jazdcov.

  

Hneď od začiatku sa naši cyklisti pokúsili o rovnaký scenár ako v Hričove. Na to však okamžite zareagovala prenasledovaním trenčianska partia a Lukáš Kubiš sa vpredu dlho neohrial. Nakoniec sa to však podarilo Martinovi Vlčákovi, ktorý tri kolá strávil v úniku. Po veľkej bodovačke sa skupiny spojili a začínalo odznova útočiť. Približne v polovici pretekov vyrazili do úniku Marek Čanecký, Ján Andrej Cully a Simon Nagy. Skupina vzorne spolupracovala a až do konca zbierala body z malých i veľkých bodovačiek. Najlepšie sa pritom darilo Andimu Cullymu, ktorý zvíťazil s náskokom 9 bodov. Marek Čanecký zopakoval druhé miesto z Hričova a tretiu priečku obsadil Simon Nagy. Lukáš Kubiš zvyšok pretekov absolvoval v balíku. Nazbierané body mu stačili na 4. miesto.

„Dnes spokojnosť. Myslím, že s prehľadom ste si to postrážili. Jedine ešte trochu viazne komunikácia v spolupráci cez preteky, ale to chce iba trénovať. A slovenský pohár je na to ideálny,“ povedal po pretekoch Maroš Kováč, športový riaditeľ.

 

    

Foto: Ján Melicher