NA MAJSTROVSTVÁCH EURÓPY SA PREDSTAVÍ ŠESTICA JAZDCOV DUKLY

Na Majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike sa predstaví šestica jazdcov Dukly Banská Bystrica. V boji proti chronometru sa v kategórii elitných mužov postaví len jeden Slovák, Ján Andrej Cully. Ten bude potom spolu s Jurajom Saganom, Erikom Baškom, Martinom Haringom, Patrikom Tyborom a Marekom Čaneckým i súčasťou mužskej reprezentácie elite. Okrem nich uvidíme vo francúzskom Plouy i jazdcov U23 Lukáša Kubiša a Martina Vlčáka.

Koronou poznačený  kontinentálny šampionát dlho hľadal dátum v kalendári i miesto usporiadania. Realizáciou sa napokon chytili organizátori francúzskej WT klasiky Bretagne Classic, ktorí do svojho programu „vsunuli“ i boj o tituly majstrov Európy. Slovensko vysiela 22 početnú zostavu cyklistov, medzi ktorými je až šestica našich jazdcov. Štyria eliťáci a dvaja U23.

„Cully obhájil titul majstra SR v časovke, a tým sa kvalifikoval na štart vyššej úrovne. Nebude to mať jednoduché, pretekov teraz nie je veľa a výborní časovkári európskeho rozmeru majú oveľa viac času na špecifickú prípravu. Uvidíme, do prípravy dal veľa, pozornosť venoval i takým špecifickejším veciam ako nastavovanie ergonometrie vo veternom tuneli, ktoré absolvoval v belgickom laboratóriu. Aby sa mohol plne sústrediť na výkon, nebude už ani štartovať na MSR v hromadnom štarte. Ostatní odletia do dejiska šampionátu priamo z Mladej Boleslavi, kde ich čakajú preteky s hromadným štartom. Elite pretekári sú určení na pomoc Jurajovi Saganovi. U dvadsaťtrojkárov má veľmi dobrú formu Lukáš Kubiš, ktorý by pri „dobrej konštelácii hviezd,“ teda za predpokladu maximálneho sústredenia a minimalizácie chýb z prchkosti, mohol urobiť zaujímavý výsledok vo svojej doterajšej kariére a upozorniť na seba,“ „ priblížil Martin Fraňo, športový riaditeľ.

Foto: ilustračné, Ján Melicher