NA MAJSTROVSTVÁCH SVETA V GLASGOWE SA PREDSTAVÍ ŠTVORICA CYKLISTOV DUKLY

Škótsky Glasgow bude už onedlho hostiť  majstrovstvá sveta takmer vo všetkých cyklistických disciplínach okrem cyklokrosu. Od 3.-13.8.2023 sa do bojov o dúhové dresy zapojí celkovo 43 slovenských cyklistov v 10 rôznych odvetviach, medzi nimi nebude chýbať ani štvorica cyklistov Dukly.

K najsledovanejším budú určite patriť súboje v cestnej cyklistike. V nej sú na programe časovka i klasické preteky s hromadným štartom pre kategórie juniorov, cyklistov do 23 rokov a elitných pretekárov. Celkovo bude slovenské farby hájiť 14 slovenských cestných cyklistov. Najviac miesteniek si vyjazdili mladíci do 23 rokov, medzi ktorými bodovali najmä jazdci Dukly Banská Bystrica. Vďaka kontaktom hlavného trénera a manažéra Martina Fraňa mali možnosť absolvovať širokú škálu podujatí, kde spolu s výsledkami na MSR postupne nazbierali dostatok bodov a v pretekoch s hromadným štartom sa predstaví pätica jazdcov, zo toho až traja cyklisti Dukly – Simon Nagy, Pavol Rovder a Filip Lohinský a spolu s nimi i Samuel Kováč (CAT) a Martin Svrček (Soudal QuickStep). Lohinský bude reprezentovať v časovke i pretekoch s hromadným štartom.

„Trať je veľmi špecifická a ako sme mali možnosť vidieť už aj v minulosti, ťažko dopredu hovoriť o cieľoch. Interne ich vytýčené máme, jazdci na ne smerovali prípravu, ale do hry vstupujú i rôzne technické okolnosti, ktoré ovplyvňujú výsledok,“ uviedol k cestných pretekom Jakub Vančo, športový riaditeľ U23, ženskej a juniorskej reprezentácie.   

V dráhovej cyklistike má Slovensko dve miestenky na MS – jednu pre ženy, druhú pre mužov. Najviac pri jej vyjazďovaní prispel svojimi výsledkami v mužskej kategórii Martin Chren, a on sa tiež predstaví v Glasgowe, v disciplíne scratch.

Akýkoľvek výsledok do 10 budeme v našich podmienkach považovať za výborný úspech. Martin Chren má teraz za sebou víťazstvo v scratchi na dráhe v Pordenone, a hoci sa ani zďaleka nedá porovnať s konkurenciou, ktorá ho čaká na majstrovstvách sveta, určite nabral chuť aj na čo najlepšie zviditeľnenie na MS,“ povedal k očakávaniam Michal Rohoň, predseda odvetvia dráhovej cyklistiky.