PATRIK TYBOR V POĽSKU DRUHÝ, ZÍSKAL 30 BODOV UCI

Cez víkend 17.-18.8.2019 sa sedmička pretekárov Dukly Banská Bystrica predstavila na dvoch poľských jednorazovkách kategórie UCI 1.2. Po sobotňajšom dvanástom mieste Lukáša Kubiša to v nedeľu naplno rozbalil Patrik Tybor. Najskúsenejší Duklák vybojoval z úniku 2. miesto a s ním spojených 30 bodov do rebríčka UCI. 

Jednorazovky u našich severných susedov sú už stálicou v kalendári slovenských cyklistov. Oproti minulosti  tentokrát organizátori vybrali zvlnený profil, ktorý najmä druhý deň narobil medzi cyklistami veľké selekcie. Dukla sa predstavila v zložení Ján Andrej Cully, Lukáš Kubiš, Martin Mahďar, Samuel Oros, Patrik Tybor, Jakub Varhaňovský a Martin Vlčák.

 

Už v sobotu po dobrej tímovej spolupráci finišoval Lukáš Kubiš v hromadnom dojazde na 12. mieste. Po triumf si prišiel Estónec Norman Vahtra. Pre najmladšieho dukláckeho pretekára sú to všetko veľmi cenné skúsenosti. V nedeľu sa aktivita našich jazdcov vrátila v podobe výborného výsledku druhého miesta. Zvíťazil Nemec John Mandrysch z Metaltechnik.

„Dnes to bola kopcovitejšia etapa ako včera. Cítil som sa celkom dobre, tak si hovorím, že nebudem strieľať hneď od štartu ako inokedy a troška pošetrím sily do záveru, kde nás čakali ťažké prudké stúpania. V priebehu pretekov nebol únik ďaleko, tak som chalanom povedal, že musia ťahať a ja doskočím dopredu v kopci. Ďakujem chalanom Lukášovi, Mahďovi, Samovi aj Kubovi, že sme sa k nim priblížili. Odovzdali tam všetko a dostali ma do hry o víťazstvo. Mahďo mi to ešte rozišiel do kopca a ja som si potom únik doskočil. Podarilo sa mi odísť s jedným Nemcom. Ale moc mi nechcel striedať, keďže vzadu mal troch kolegov. Ale ja som už nemal inú možnosť a chcel som ísť nadoraz. Asi dva kilometre pred cieľom mi nastúpil, na čo som už nevládal reagovať. No svoj náskok som si udržal až do konca, z čoho bolo pódium,“ priblížil priebeh podujatia Patrik Tybor.