Pavol Rovder (2001)

Výborný tempár, oddaný domestik i dráhový cyklista. Okrem týchto silných vlastností však v sezóne 2023 Pavol Rovder ukázal, že vie zo situácie vyťažiť maximum a možno s ním rátať i v koncovkách. V sezóne ako na hojdačke, kedy prípravu a výkony poznačili choroby, vybojoval 2.miesto v pretekoch MSR U23 a 5. miesto v časovke MSR U23.

Na pretekoch MSR elite výraznou sa mierou a prácou pričinil k tímovému výkonu.  V dráhových ME U23 sa vo vylučovacích pretekoch prebojoval medzi desiatku najlepších pretekárov, keď obsadil 9.miesto. V závere sezóny to rozbalil na pretekoch GP Chantal Biya v Kamerune, kde sa dvakrát prebojoval na pódium (2. a 3. miesto), vďaka čomu 2 dni strávil v žltom drese.

2022

Pavol Rovder so 68 pretekovými dňami na cestných UCI podujatiach patril k najvyťaženejším slovenským jazdcom sezóny 2022. Okrem cesty bol aktívny i na dráhe, odkiaľ si odnáša mnohé zaujímavé výsledky. Vo vylučovacích pretekoch Majstrovstiev Európy elite zviedol krásny súboj s neskorším majstrom Európy Eliom Vivianim a dokázal finišovať v top 10. Na ME U23 si z tejto disciplíny odnáša 11. priečku. Táto disciplína sa preňho stáva dominantnou, keď v omniu vylučovačky ME U23 v nej dokonca dokázal obsadiť 5. miesto. V celkovom hodnotení omnia ME U23 obsadil 13. a ME elite 17. miesto. To mu v tomto mladom veku dáva i olympijský potenciál.

Palo bol dvorným pomocníkom Lukáša Kubiša pri rozchádzaní špurtov, typologicky robotníkom a domestikom, a tiež výborným tempárom. Má cit pre úniky a dieľčie výsledky družstva, čo ukázal v úniku, v poslednej etape 66. ročníka pretekov Okolo Slovenska (UCI 2.1.). Vďaka tomu sa prebojoval na 8. miesto v klasifikácii o vrchársky dres.

ROK 2023

2.miesto preteky MSR U23

5.miesto ITT MSR U23

2.miesto v etape GP Chantal Biya (UCI 2.2)

3. miesto v etape GP Chantal Biya (UCI 2.2)

2 dni v žltom drese GP Chantal Biya (UCI 2.2)