Pavol Rovder (2001)

Už druhú sezónu medzi mužmi absolvoval Pavol Rovder 55 pretekových dní, počas ktorých bolo vždy vidno jeho jeho prácu. V sezóne 2021 bol platným členom družstva RD U23 a mal priamy podiel pri pomoci Lukášovi Kubišovi pri zisku bodov v kvalifikácii na ME a najmä na MS. Bol členom dukláckeho mladého trojlístka Kubiš-Foltán-Rovder, ktorý zariadil všetky úspechy z.Kubiša v cestnej sezone. Je oddaný tímu, pre svojich kolegov sa obetuje do dna síl. Má obrovský ťahací „motor,“ ktorým vie poslúžiť kolektívu, ale aj individuálnemu výsledku.

Ešte v juniorskom veku dokázal v roku 2019 dokončiť extrémne ťažké ME na 65. mieste, v časovke na ME obsadil 47. miesto. V závere sezóny obsadil 20.miesto na ME juniorov v olympijskom omniu. Prichádza do Dukly z tímu Cyklo Spiš.

Nováčik medzi mužmi absolvoval naozaj neštandardnú sezónu, ale to všetci pretekári. V roku 2020 má za sebou viacero štartov i v drese reprezentácie, aj tímu. Vždy potvrdzoval oddanosť tímu, niekde dokázal predviesť i svoje tempárske schopnosti. Najvýraznejšie sa ukázal na domácom šampionáte U23, kde odtiahol veľkú časť úniku a tým dopomohol tímovému kolegovi Lukášovi Kubišovi k majstrovskému titulu. Okrem cesty sa predstavil i na dráhe, kde viaceré jeho výkony chválil reprezentačný tréner Jíří Mikšík.

ROK 2021

8.miesto MSR elite, preteky

2.miesto MSR v dráhovej cyklistike, bodovacie preteky

3.miesto MSR v dráhovej cyklistike, omnium

3.miesto MSR v dráhovej cyklistike, vylučovacie preteky

ROK 2020

15.miesto Tour of Manavgat Side, UCI 1.2 (Turecko)

6.miesto vo vrchárskej súťaži Beograd – Banja Luka, UCI 2.1 (Bosna a Hercegovina)