PAVOL ROVDER SI Z HONGKONGU ODNÁŠA 16. MIESTO

Od piatku do nedele (15.-17.3.) pokračoval v Hongkongu Pohár národov v dráhovej cyklistike. Slovensko reprezentoval jediný zástupca – cyklista Dukly Banská Bystrica Pavol Rovder. V konkurencii svetovej dráhovej špičky vybojoval 16. priečku vo vylučovacích pretekoch, pri omniu sa do finále nedostal.

Len necelých 24 hodín mal Pavol Rovder po návrate z gréckeho Rhodosu na prebalenie bicyklov, kufrov a cestu naspäť na letisko, aby stihol lietadlo smerom do Hongkongu, dejiska druhého pohára národov v dráhovej cyklistike.

Vzhľadom na vrcholiacu sezónu olympijskej kvalifikácie bolo podujatie nabité zvučnými menami dráhového športu. Rovder mal v programe dve disciplíny. Hneď prvý deň sa predstavil vo vylučovacích pretekoch, v ktorých vybojoval 16. priečku. Zvíťazil William Perrett, majster Veľkej Británie v dráhových disciplínach pred Belgičanom Julesom Hesterom, viacnásobným majstrom Európy vo vylučovacích pretekoch. Tretiu priečku obsadil Austrálčan Graeme Frislie, vicemajster sveta v omniu z roku 2019.

Druhý deň pokračoval program kvalifikačnými jazdami omnia. Do jeho finále sa Rovder neprebojoval. Omnium si podmanil Aaron Murray Gate, novozélandský olympionik s bohatou kariérou na dráhe i ceste, minuloročný majster sveta v bodovacích pretekoch. Na druhom mieste skončil Francúz Oscar Nilsson Julien, bývalý majster Európy v omniu a na pódiu ich doplnil Naoki Kojima.