POĽSKÁ V4: BELLAN CELÝ DEŇ V ÚNIKU, NAJLEPŠÍ SLOVÁK JAKUB VARHAŇOVSKÝ

Po náročných vyše 160 km v štýle Paris-Roubaix na Grand Prix Czech Republik 2018 (UCI 1.2) a dlhom presune k severným susedom, sa mnohopočetný pelotón postavil dnes na štart ďalšieho z podujatí série V4. Poliaci pripravili o niečo jednoduchšiu trať, s porciou kilometrov však prekonali slovenskú i českú jednorazovku. Víťazstvo spojené s bodmi UCI si na konto pripísal Poliak Maciej Paterski (Wibatech), pred Čechom Vojtechom Hačeckým (Elkov) a Erykom Latoňom (Hurom). Bellan prešiel celé preteky v úniku, najlepším Slovákom sa stal prvoročák medzi eliťákmi, Jakub Varhaňovský.

Od začiatku tvorili priebeh pretekov aj naši jazdci. Celé preteky odkrútil v úniku Juraj Bellan, ktorý nazbieral druhý najvyšší počet bodov na prémiach a na konci nevypadol ani zo záverečného špurtu. Únik získal náskok až 5 minút, no posledných 10 km pred cieľom ho pohtlil pelotón. Juraj sa však dokázal až do konca udržať vpredu, hoci do boja o výsledok a UCI body už nezasiahol. Spomedzi 170 štartujúcich jazdcov najlepšie zo Slovákov finišoval mladučký Jakub Varhaňovský, ktorý na pódiu obliekal cenný dres.

„Včera som sa sťažoval na výkon Juraja Bellana, veril som mu, ale nepredviedol to, na čo mal. Dnes to chcel odčiniť a keďže som celý deň jazdil za ním v mechaničáku, môžem povedať, že bol najaktívnejším cyklistom celých pretekov. Vpredu bol od desiateho kiláku až po desiaty do cieľa a ani potom to nevzdal a ešte sa udržal v špurtujúcom balíku, čo už Detko aj ďalší z úniku nie. Hrdý som aj na Jakuba Varhaňovského, ktorý k nám teraz prišiel z juniorskej kategórie a po včerajšom nešťastí s riaditkami poradne hlboko načrel do rezervoára svojich síl a aj napriek tomu, že nie je špurtér, tak zdolal napríklad Malovca a bol najlepším Slovákom.
Priznám sa, že s týmto víkendom som spokojný. Viem, že je to klišé, ale mladí chlapci získali výborné skúsenosti v takej konkurencii, v ktorej sa dalo aj súťažiť a včera Oros s Vlčákom, dnes Bellan s Varhaňovským ukázali, že chcú na sebe makať, majú potenciál, len s nimi musíme ďalej pracovať,“ spokojne skonštatoval po náročnom víkende v úlohe DS Maroš Kováč.