REPREZENTAČNÝ TRÉNER MIKŠÍK: SO SÚSTREDENÍM SOM MAXIMÁLNE SPOKOJNÝ

Jazdci elite pokračovali od pondelka 18.5 do stredy 20.5. druhou časťou sústredenia na prešovskom velodróme. K pôvodnej zostave prevažne cyklistov Dukly Banská Bystrica pribudli aj Tereza Medveďová a Štefan Michalička, ktorý sa na ovál vrátil po niekoľkomesačnej zdravotnej pauze. Aj druhú časť sústredenia hodnotil reprezentačný tréner dráhovej cyklistiky Jíří Mikšík veľmi pozitívne.

Z jeho vyjadrenia vyberáme:

„Náplní obou výcvikových táborů byl především trénink ve specializaci, tedy na prešovském betonovém oválu. Ten byl každý den doplněn silničním tréninkem buď jako dojetí, nebo rozjetí, či v úterý tréninkem zaměřeným na dlouhodobější „práci“ v metabolismu tuků. V první části soustředění se projevila změna počasí, citelné chladno a velký vítr, ale náplň tréninku to neovlivnilo. Rozhodně byla přínosem účast obou silničářů z Banské Bystrice Bellana a Cullyho. Rovněž příjezd Medvedové a Michaličky ve druhém MZC přispěl k zvýšení intenzity speciálních dráhových tréninků,“ priblížil program sústredenia Jíří Mikšík, ktorý stojí na čele reprezentačného družstva elitných jazdcov od 1.3.2020. V minulosti viedol 15 rokov rakúske reprezentačné družstvo. Počas sústredenia sa zároveň stretol s dráhovým trénerom mládeže Jakubom Novákom, predsedom odvetvia dráhovej cyklistiky Branislavom Delejom i športovým riaditeľom Dukly Banská Bystrica Martinom Fraňom.

„Jako pozitivní vidím i účast šéftrenéra Dukly Banská Bystrica Martina Fraňa, s kterým jsem se dohodl na podmínkách spolupráce a začlenění Andreje Cullyho do dráhového týmu RD SZC pro některé starty, především na betonu. Celkovo objekt okolo prešovského velodromu vidím jako ideální místo pro krátkodobá soustředění (3 – 5 dnů). Ve druhé části byl uskutečněn na závěr i bodovací závod jako zpestření celého soustředění, ve kterém se projevil obrovský „hlad“ všech reprezentantů po závodech, způsobených tím, že cyklistická sezóna 2020 z důvodů „pandemie viru Covid-19“ prakticky ještě nezačala,“ dodal Mikšík.

  

„Absolvovali sme druhý blok, sústredenia v Prešove, ktorý sme zavŕšili takou tréningovou bodovačkou. Celé sústredenie bolo poňaté v intenzívnom štýle. Jazdili sme rôzne druhy intervalov, v ktorých sme za zamerali na špurty, madison a nakoniec už spomínaná bodovačka. Teší ma, že som tam mohol pojazdiť. Verím, že sa to pozitívne odrazí i v pretekoch,“ povedal po sústredení Lukáš Kubiš.

 

Foto: www.kosiceonline.sk, článok Petra Jesenského