SAMUEL KOVÁČ NA PÓDIU 2. ETAPY PRETEKOV BELEHRAD BANJALUKA

Výborný záver vyšiel v 2. etape pretekov Belehrad Banjaluka Samuelovi Kováčovi. Po zvlnených 149 kilometroch zo Zvorniku do Vlasenice obsadil 3. miesto, čím pre Duklu pripísal prvý UCI bod v tejto sezóne.  

Etapové preteky Belehrad Banjaluka, UCI 2.2 (18.-21.4.2024) sú stálicou v kalendári nášho tímu. V edícii 2024 sa predstavila zostava v zložení Samuel Tuka, Pavol Rovder, Dávid Kaško, Simon Nagy, Jakub Galovič, Samuel Kováč a Dominik Dunár.

Z hľadiska výsledkov nezačali pre Duklu dobre. Hneď prvý deň v hromadnom páde skončil Pavol Rovder s podozrením na zlomenú panvu. Tá sa sa našťastie nepotvrdila, ale slovenský dráhar nemohol pokračovať ďalej.

Druhý deň však Dukle vyšiel výborne. Samuel Kováč vybojoval 3. miesto, ktoré ho posunulo na 6. priečku priebežného poradia a prinieslo uci bod. Aj keď z top desiatky ďalší deň vypadol, výsledkovo sa Dukla na tomto podujatí nestratila. Z tímovej klasifikácie si spomedzi 24 celkov odnáša Dukla Banská Bystrica 7. miesto. V celkovom poradí obsadil Samuel Kováč 16. a Samuel Tuka 19. miesto, prvoročák Dominik Dunár 35. priečku. Z klasifikácie pretekárov do 23 rokov spomínaným chalanom patrí 3., 4. a 10. miesto.

Máme za sebou ťažké preteky. Nielen náročným profilom, ale aj častými presunmi a nie príliš ideálnym počasím. Chcem však chalanov pochváliť a poďakovať za bojovnosť a dobrú náladu počas týchto dní. Vo všetkom je cítiť značný posun k lepšiemu. Škoda tých pádov, ale i to patrí k nášmu športu. Pokračujeme už ďalší víkend na Slovenskom pohári v Dudinciach a Krupine,“ zhodnotil preteky Maroš Kováč, športový riaditeľ.