Samuel Tuka (2003)

Samuel Tuka prišiel do Dukly z trenčianskej Slávie. Usilovný, cieľavedomý chalan nepochádza z „cyklistickej“ rodiny a s našim športom začal o niečo neskôr ako jeho rovesníci. I tak sa na Slovensku vypracoval medzi najlepších juniorov a v druhom juniorskom roku sa stal oporou reprezentácie.

Veľmi rýchlo sa zorientoval aj v balíku mužov. V jeho prvej sezóne medzi mužmi sa presadzoval najmä v kopcovitejších pretekoch, ktoré mu typovo sedia. Už ako prvoročákovi sa mu podarilo vybojovať body UCI aj mimo domáceho šampionátu, čo je skôr výnimkou než pravidlom v tomto športe. Ako najmladší člen balíka dokončil i náročný 66. ročník pretekov Okolo Slovenska. V sedle bicykla bol ako prvoročák rekordérom, na UCI podujatia odpretekal ako prvoročák v roku 2022 63 dní.

Počas zimnej prípravy sezóny 2023 pracoval na silovom zlepšení. Respiračné ochorenia na jar a maturita ho načas vyradili z plného tréningového nasadenia, ale už pred MSR viedol reprezentačné družstvo na Ncupe Závod míru Jeseníky ako líder. 6. a 7. miesto bral na MSR U23, veľmi dobre vzhľadom na profil a jeho predpoklady šiel i elitné MSR, kde sa 9. miestom zmestil do top 10.

Veľmi dobre šiel i na Okolo Bulharska, ktoré dokončil ako 3.najlepší jazdec do 23 rokov. Výsledky sezóny doplnil o skvelé 7. miesto v hodnotení mladých jazdcov na Okolo Slovenska, kde bojoval v konkurencii WT pretekárov.

https://www.procyclingstats.com/rider/samuel-tuka/2022

ROK 2023

6.miesto preteky MSR U23

7.miesto ITT MSR U23

9.miesto preteky MSR elite

3.miesto v súťaži o biely dres Okolo Bulharska (UCI 2.2)

7.miesto v súťaži o biely dres Okolo Slovenska (UCI 2.1)

ROK 2022

8.miesto MSR elite, preteky

9.miesto MSR U23, ITT

4.miesto v 5. etape GP Chantal Biya, UCI 2.2 (Kamerun)

8.miesto La Trophée de l’Anniversaire, UCI 1.2 (Maroko)