TITUL MAJSTRA SR V PRETEKOCH DO 23 ROKOV VYBOJOVAL SIMON NAGY, PAVOL ROVDER A FILIP LOHINSKÝ MAJÚ STRIEBRO

Týždeň pred „veľkým“ šampionátom sa o domáce majstrovské tituly rozhodovalo uplynulý víkend medzi jazdcami do 23 rokov. S kopcovitým terénom Inoveckého pohoria si spomedzi slovenských jazdcov najlepšie v pretekoch poradil Simon Nagy (Dukla Banská Bystrica), striebornú medailu vybojoval Pavol Rovder.

Majstrovský dres v časovke bude ďalšiu sezónu obliekať Martin Jurík. Rýchly mladý pretekár má zatiaľ len málo štartov v kategórii U23, ale počas majstrovskej časovky ukázal svoje kvality a rýchlosť. 15,5 kilometrovú trať so štartom a cieľom v obci Tajná pri Nitre prešiel s takmer pol minútovým náskokom pred strieborným Filipom Lohinským (Dukla Banská Bystrica). Bronzovú medailu získal Samuel Kováč (Cycling Academy Trenčín).

V nedeľu boli na programe preteky s hromadným štartom. Podobne ako pri šampionáte elitných jazdcov, i v kategórii do 23 rokov prebiehali v režime spoločného štartu českých a slovenských cyklistov. Na 150 kilometroch so štartom v Bánovciach nad Bebravou a cieľom vo Veľkých Chlievanoch čakalo pretekárov prevýšenie 2380 metrov. Tempo udávali najmä cyklisti kontinentálnych tímov, z ktorých nakoniec vyšli i víťazi jednotlivých krajín. Aj keď sa počas pretekov vytvorili viaceré úniky, posledné dve kolá zvlneného terénu šla okresaná hlavná skupina pohromade a o víťazoch rozhodol hromadný špurt. Zo Slovákov bol najrýchlejší Simon Nagy, striebornú medailu vybojoval jeho tímový kolega Pavol Rovder, bronz opäť zostal na Samuela Kováča. Českým majstrom sa stal Daniel Mráz (Elkov Kasper).

K titulu majstra Slovenska do 23 rokov získal Simon Nagy i 50 bodov UCI, bodovali však aj ďalší jazdci. Z bohatej porcie sa tešia najmä naši mladí pretekári Dukly Banská Bystrica, ktorí si za víkend pripísali spolu až 131 bodov, pričom úspešní pri ich zisku boli všetci z tímu.

„Tohtoročné majstrovstvá Slovenska do 23 rokov dopadli podľa našich predstáv. Boli sme aktívni, pracovali sme tímovo a to sa odzrkadlilo na výsledku. Trať bola náročná a bolo veľmi teplo. Ďakujem celému tímu za pomoc!“ vyjadril po zisku majstrovského titulu Simon Nagy.

Kompletná zostava tímu sa predstaví i na „veľkom“ šampionáte, ktorý je na programe už tento týždeň v Tlmačoch. Vo štvrtok 22.6. sú na programe časovky, v sobotu preteky žien, junioriek a juniorov a v nedeľu súboj o dres a medaile kategórie elitných mužov.