Tobias Vančo (2002)

Odchovanec dubnickej cyklistiky má za sebou prvú sezónu medzi mužmi.  A už od začiatku ukazoval nebojácnosť a odvahu, ktorá mu dáva obrovskú konkurenčnú výhodu. Doslova hneď zaujal dobrou pozíciou v šprinte, keď pri budovaní pozície do šprintu na Okolo Bulharska pre Lukáša Kubiša dokázal sám obsadiť dvakrát ôsme miesto. Výbornú prácu mu Kubiš vrátil na MSR do 23 rokov, kde si role otočili a výborným rozídením šprintu dokázal práve Tobias Vančo získať hneď v prvej sezóne titul, keď z. Kubiš skončil tretí.

Výborné rýchlostné schopnosti ukázal na dráhe, keď dominoval domácim dráhovým majstrovstvám a získal titul v najprestížnejšom omniu, kde porazil aj duo Kubiš a Chren. Dobré výkony ukázal na ME do 23 rokov, keď skončil 14. vo vylučovačke a 17. v omniu hneď v prvom roku.

Jeho veľkými výhodami je chuť pretekať a bojovnosť, nevýhodami nevyjazdenosť a netrpezlivosť. V prvých rokoch sa od Tobiasa očakáva získavanie skúseností z väčších pretekov, získavanie citu a prehľadu v pretekoch, či pomoc tímu s potenciálom výsledkov v posledných dvoch rokoch kategórie U23.

ROK 2021

8.miesto v dvoch etapách Okolo Bulharska, UCI 2.2

14.miesto ME U23 v dráhovej cyklistike, vylučovačka

17.miesto ME U23 v. dráhovej cyklistike, omnium

1.miesto MSR U23, preteky

ako najmladší pretekár balíka zvládol celé preteky Okolo Slovenska, UCI 2.1

1.miesto MSR v dráhovej cyklistike, omnium

1.miesto MSR v dráhovej cyklistike, scratch

1.miesto MSR v dráhovej cyklistike, vylučovacie preteky

5.miesto GP Prešov, UCI CL1, vylučovacie preteky