TOPOĽČIANSKY CYKLOKROS UCI C2: MARTIN HARING VYBOJOVAL 3. MIESTO

Slovenský pohár v cyklokrose sa blíži do svojho záveru. Posledné kolo pred záverečnými Majstrovstvami Slovenska bolo opäť zaradené do kategórie UCI C2 pre mužov, ženy a juniorov. Tentokrát sa premiérovo predstavili Topoľčianky. Na rýchlej trati sa v konkurencii domácich i zahraničných jazdcov predstavili aj naši cyklisti. 3. miesto vybojoval Martin Haring, 14. Jakub Varhaňovský.

Martin Haring má za sebou ťažkú sezónu na ceste i v MTB, a tak sa do cyklokrosu tentokrát pustil v takom oddychovejšom režime. Posledné kolo SP pred nastávajúcimi majstrovstvami však ukázal príjemný návrat do domácej špičky tohto odvetvia, keď po vytrvalom hodinovom boji v Topoľčiankach preťal cieľovú pásku na 3. mieste. Medzi mužmi sa od štartu vytvorila štvorica pretekárov, ktorá neustále celé preteky atakovala.  Nástup striedal nástup, no nikomu sa nepodarilo si vytvoriť viac ako päť sekundový náskok. Na rýchlej trati sa vždy dokázali spojiť a začínalo sa odznova. Preteky tak boli napínavé od začiatku až do konca.  V predposlednom kole atakoval Belgičan Seppe Rombouts (Seppe Rombouts), ktorý zvíťazil so sedemsekundovým náskokom pred Ondrejom Glajzom (TJ Auto Škoda M.Boleslav) a dvadsať sekundovým náskokom pred našim Martinom Haringom (Dukla Banská Bystrica). Štvrtý skončil Matej Ulík (Express CZ Scott team Kolín), piaty Daniel Mayer (CK Hlinsko).

„Martin Haring si prípravu na tohtoročný cyklokros časuje postupne, od pretekov k pretekom. Zvolili sme také voľnejšie tempo, aby medzi pretekmi stihol aj vydýchnuť a nestratil radosť z tohto športu. Niekoľko rokov kraľuje tomuto odvetviu na Slovensku, rovnako ako horskej cyklistike. Tá dostala v tejto sezóne prednosť, aj preto berieme cyklokros vo viac lightovej verzii. Martin sa pripravuje najmä na záver domácej sezóny,  ktorý už tradične patrí súbojom slovenských pretekárov o majstrovské dresy a medaily v prvú decembrovú nedeľu. Majstrovská trať v Banskej Bystrici je v samom centre mesta pod pamätníkom SNP, verím, že priláka i väčšie množstvo fanúšikov, ktorí prídu podporiť aj našich jazdcov. Povolené sú rapkáče, trúby, akékoľvek zvukové kulisy na vytvorenie tej správnej cyklokrosovej stmosféry,“ tlmočil pozvanie Martin Fraňo, športový riaditeľ.

Foto: Ján Melicher/ jmphoto.sk