TURECKO: A. CULLY V ÚNIKU, NAJLEPŠIE Z NAŠICH FINIŠOVAL P. TYBOR

Kým mladí dvadsaťtrojkári plnia reprezentačné povinnosti na Istrii, partia eliťákov v zložení Patrik Tybor, Marek Čanecký, Martin Haring, Martin Mahďar, Andrej Cully a Juraj Bellan, odletela na úvodné preteky v sezóne do tureckej Alayie. Tam ich čakajú dve jednorazovky kategórie UCI 1.2. 

V aktívnom balíku Grand Prix Velo Alanya UCI 1.2 sa nastupovalo úplne od začiatku. Každý tím chcel mať vpredu svoje zastúpenie, a tak jazdci neustále atakovali. Únik dňa sa vytvoril až približne na 60. kilometri. Okrem nášho Andreja Cullyho v ňom preteky obišiel aj ukajinský a uzbetský pretekár. Trojica vzorne spolupracovala a vytvorila náskok 2 minút. V záverečných kilometroch však pelotón postrážil ich ambície na výsledok a o víťazovi rozhodol hromadný špurt. V ňom zvíťazil Bielorus Nikolai Shumov. Najvyššie z našich chalanov preťal cieľovú pásku Patrik Tybor, na 26. mieste.

„Od štartu sa šlo na rýchlom okruhu popri mori veľmi aktívne. Nástup striedal nástup, všetci sme jazdili tak, aby sme vždy aj my mali zastúpenie vpredu. No o to sa snažil každý tím, a tak sa ten rozhodujúci únik tvoril dlho. Až po nejakej hodine a pol sa mi podarilo vyprovokovať únik, do ktorého sa pridali dvaja ďalší jazdci. Rýchlo sme si vytvorili náskok vyše dvoch minút, ale balík nás od 30 kilometra do cieľa začal postupne sťahovať, kým nás na päťke nepohltil,“ priblížil priebeh pretekov Andrej Cully.

„V závere som mal z našil najlepšiu pozíciu ja. Ako písal Andi, snažili sme sa byť v každej uniknutej skupine i to, aby únik prišiel do cieľa v predstihu, keďže tu nemáme vyslovene špurtéra. Situáciu na trati kontroloval Minsk a do úniku sa podarilo dostať Andimu. V prípade špurtu sme mali dohodu ísť na Čaneckého, v závere sa však chalani dohodli potiahnuť dopredu Bellana. Aj tesne pred cieľom sa to stále mlelo, keďže etapa mala rovinatý charakter. Chcel som Jura dostať čo najviac dopredu, no zle sme si skoordinovali strany pred záverom a Juro zostal zavretý, nemohol špurtovať,“ povedal viac k záveru dnešného dňa Patrik Tybor.