ÚVOD DOMÁCEJ SEZÓNY VYŠIEL VÝBORNE LOHINSKÉMU, NA PÓDIU I KUBIŠ

Počas prvého aprílového víkendu sa rozbehla ďalšia sezóna slovenského pohára v cestnej cyklistike. Úvodnou zastávkou bola Trnava, kde sa išlo kritérium. V ňom sa na pódium prebojoval 3. miestom Lukáš Kubiš. Výbornú tímovú prácu odviedla mladá partia Dukly druhý deň, keď si víťazstvo pripísal Filip Lohinský.

Úvodné kolá Slovenského pohára v cestnej cyklistike pritiahli na cesty Trnavy početné balíky štartujúcich v každej kategórii. O prvé body bojovali zástupcovia slovenských klubov, ale aj z Čiech, Maďarska, Rakúska, Litvy a Srbska. Preteky sprevádzalo chladné a premenlivé počasie, rovnako i mnoho pádov.

O víťazovi kritéria bolo rozhodnuté pomerne skoro po štarte. Atakovali viacerí pretekári, úspešný bol až pokus dvojice nového slovenského kontinentálneho celku Foltán-Čanecký, ktorá sa oddelila od zvyšku balíka a zbierala body každé kolo. Tretie miesto bral náš Lukáš Kubiš, do prvej desiatky sa zmestili aj Filip Lohinský a Martin Chren.

Spokojnejší s výsledkom boli tréneri i samotní jazdci v nedeľu. Aj keď adrenalín v mechanickom aute sa dal po neštastnom páde Pavla Rovdera hneď v úvodnom kole doslova striekať na litre, ostatní jazdci sa zomkli a šli ukážkovo. V treťom kole iniciovali únik, v 12 člennej skupine bola i štvorica našich chalanov – Lohinský, Kubiš, Hoza a Tuka. Na začiatku 5. kola Filip zrýchlil a náskok udržal až do záveru. Cieľovú pásku preťal s 38 sekundovým náskokom pred skupinou prenasledovateľov. Šiestu a siedmu priečku brali Denis Hoza a Samuel Tuka, Lukáš Kubiš finišoval ako jedenásty.

Pavol Rovder bol ešte počas pretekov prevezený do nemocnice na ošetrenie, utrpel otras mozgu, no bol prepustený do domáceho liečenia.