V NEDEĽNEJ JEDNORAZOVKE GP RHODOS SME KARTAMI NEMIEŠALI

Po roku dostal náš cyklistický tím opäť pozvánku na preteky na Rhodose, kde začiatkom apríla prebiehajú dve podujatia dvojkovej kategórie. Na grécky ostrov odcestovala pod vedením Martina Fraňa sedmička jazdcov – Juraj Bellan, Marek Čanecký, Adam Foltán, Lukáš Kubiš, Martin Haring, Patrik Tybor a Pavol Rovder s programom 4.4. jednorazovka GP Rhodos a 8.-11.4.2021 etapové preteky Okolo Rhodosu.

O réžiu prvého podujatia, ktorého trať viedla okolo celého ostrova, sa postarali najmä stúpania na trati a silný vietor. Na boj vo veterných 186 km jednorazovky GP Rhodos sa vydal 158 členný balík zaujímavej konkurencie. Od začiatku sa chvíľami tvorili malé úniky, ktoré sa po čase spájali s balíkom. To platilo až do samého záveru. Víťazstvo si v špurte malej skupiny pripísal Nór Totd Gudmestad.

Štvorica našich jazdcov Foltán, Kubiš, Bellan a Tybor sa až do záverečného kopca držala v prednej skupine. V stúpaní však nik z našich nestihol zareagovať na unikajúcú partiu, a tak sme výsledkovými kartami nemiešali.  Dukláci preťali cielovú pásku v druhej skupine s časom +2,27 min.na víťaza, čo už bolo mimo bodovaných miest. Mareka Čaneckého vyradil z tejto skupiny defekt v závere pretekov, a tak finišoval neskôr.