V POSLEDNÝCH ZO SÉRIE GRÉCKYCH PRETEKOV HARING DESIATY.

12728920_1016733105080500_8727372915174292831_n V posledných grécky pretekoch, etapových S2 v Salamine chcel Martin Haring konečne prelomiť smolu z defektov a zabojovať o čo najväčšiu porciu UCI bodov. V úvodnej časovke sa mu podarilo získať piaty najrýchlejší čas. Bol to skvelý úvod. V druhej etape, pretekoch cross-country však získal až 15.miesto a prepadol sa v celkovom poradí. Záverečný deň však zmobilizoval sily a posunul sa desiatym miestom v maratóne aj na celkovú desiatu priečku a získal 25 bodov do UCI rebríčka. Grécke turné mu vynieslo 63 UCI bodov nielen do rankingu UCI ale aj do olympijskej kvalifiácie.

„Po smolnom defekte v predchádzajúcich pretekoch S1 som sa snažil ísť viac na istotu. Ďalší defekt by ma už naozaj dorazil psychicky. Druhý deň sa mi nešlo ideálne, no tretí deň som sa posunul dopredu a som za miesto v prvej desiatke rád. Keby mi niekto pred štartom prvých pretekov v Grécku povedal, že získam 63 bodov, bol by som spokojný. Bohužiaľ, dvoma defektami v tých najnevhodnejších chvíľach v prvej C1ke a dobre bodovanom etapáku S1 som veľa bodov stratil. Verím, že sa mi smola vyhne a na dôležitých pretekoch HC kategórie v Brazílii začiatkom marca zabodujem poriadne a pomôžem Slovensku k druhej olympijskej miestenke“ povedal v cieli Martin Haring.

12744375_1012541348833009_3775275701992814132_n (1)