V PRÍPRAVE NA SEZÓNU POKRAČUJEME V ŠPANIELSKU

Už začiatkom januára sa väčšina našich pretekárov presunula do španielskeho Calpe, kde pokračovala v príprave na novú sezónu. V španielskom teple zostávame i tento mesiac, tréningová skupina sa však rozšírila o ďalších slovenských cyklistov.  V úvode týždňa sa k nim pripojili i Martin Haring a Martin Vlčák spolu s reprezentáciou U23, dvoma elitnými ženami a podporou zo strany „baffíkov.“

„I tento rok sme prípravu na sezónu začali v Španielsku. Časť pretekárov absolvovala kilometre v teple už od novembra, druhá polovica zostala na Slovensku a využívala zázemie strediska VŠC Dukla a suché a relatívne dobré počasie, ktoré u nás panovalo pred Vianocami. Po spoločnom bežkárskom sústredení hneď v úvode roka na Králikoch sa chalani znovu presunuli do Španielska, kde sa k nim teraz pripojila i reprezentácia U23 a dve elitné ženy. Využívame spoločné zázemie na zabezpečenie čo najlepšej prípravy za minimalizáciu nákladov. My sme poskytli maséra, reprezentácia mechanika. Spolu s trénerom U23 Clementisom sa snažíme urobiť čiastočne spoločný program tréningov, počnúc rannými cvičeniami i hlavnú časť tréningu na bicykli. Veď napokon, polovica jazdcov nášho tímu tvorí reprezentáciu U23. Samozrejme, nebudú chýbať ani testy z pravidiel UCI, ktoré by mal mať v malíčku každý pretekár, či večerné porady. Do pretekárskeho kolotoča naskočíme v marci, Dukla začína v Turecku a reprezentácia U23 v Chorvátsku,“ priblížil úvod do sezóny Martin Fraňo, športový riaditeľ.

„Som rád, že sme sa s našim kontinentálnym tímom dohodli na spoločnom projekte jarného sústredenia. Dukla Banská Bystrica má predsa vo svojich radoch základ reprezentácie do 23 rokov a pre ďalších mladých jazdcov, prichádzajúcich z juniorskej kategórie, bude čas pod vedením skúsených eliťákov veľká škola,“ povedal na margo spoločného sústredenia Michal Clementis, reprezentačný tréner cestnej cyklistiky U23.