ZÁVER PRÍPRAVY TÍMU V ŠPANIELSKOM CALPE

Po sústredení v domácom prostredí na Králikoch, kde väčšina tímu absolvovala prípravu zameranú na všeobecnú časť, beh na lyžiach zamierili pretekári s doprovodom do španielskeho Calpe. Pretekári do letoviska na pobreží Stredozemného mora leteli, realizačný tím v zložení Fraňo, Líška a Mikuš cestovali automobilom a previezli všetok materiál, vrátane novučičkých bicyklov Merida Reacto team, čerstvo pripravených na novú sezónu.

Nielen na Slovensku, ale v celej Európe zúrila tvrdá zima, teploty celodenne pod bodom mrazu. V Calpe však vládli priaznivé podmienky, teploty 13-20 stupňov, čo dovolilo absolvovať všetky plánované tréningy v dobrom zdravotnom stave. Záverečná príprava pred prvými štartami dopadla na výbornú. Sústredenia sa zúčastnili všetci pretekári, okrem dvojičky cyklokrosárov Bellan, Haring, ktorí oddychujú po náročnej terenárskej sezóne a Filipa Taragela, ktorý zarezával tvrdý dráhový program pred blížiacimi sa MS v dráhovej cyklistike.

„V treťom roku mojho pôsobenia sme zvolili túto formu a novú destináciu Calpe. Musím povedať, že to bolo výborné rozhodnutie. Aj so skúsenými pretekármi Tyborom a Čaneckým sme sa nakoniec zhodli, že podmienky v Calpe sú na podobný tréningový kemp najlepšie. Výhodnejšie ako Malorka, či Malaga. To, že sme mali k dispozícii auto, a tým kompletné zázemie, vrátane práčky, zvýšilo komfort a pohodu pretekárov. Navyše hotel bol na oveľa vyššej úrovni za rovnakú cenu, vrátane stravy, než podobné ponuky v iných destináciách. Terény v okolí Calpe sú ideálne, malá premávka, naozaj sa niet čo diviť, že z roka na rok pribúda v zime v Calpe cyklistov, vrátane mnohých World Tour tímov. Letovisku nahráva i najpriaznivejšia poloha v rámci presunu materiálu po súši. V neposlednej rade sme týmto ušetrili nemalú finančnú sumu. Predpokladám, že aj budúcu sezónu sa tu objavíme. Pretekári mali výborné podmienky na kvalitnú prípravu v teple. Trochu zimšie oproti štandardu bolo i tam, keďže Európu zmieta arktická zima, no v danom čase to bolo najideálnejšie riešenie. Všetci splnili to, čo mali“ povedal na margo sústredenia športový riaditeľ Martin Fraňo.